Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lanovka na Lomnický štít

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.41.52.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku máme veľa krásnych pohorí, ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie miesta nielen domácich turistov, ale aj tých zahraničných. Medzi najnavštevovanejšie patria určite aj naše Tatry, kde je veľa krásnych a zaujímavých miest. Patrí medzi ne určite aj Lomnický štít. Už ste tam niekedy boli?

Tatry

Tatry sú považované za  jeden z najväčších symbolov našej krajiny. Denne tam prichádza veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorí si chcú vychutnať ich krásu aj zblízka.

Lomnický štít

Lomnický štít je druhý najvyšší vrch Tatier, Slovenska a celých Karpát. Vrchol Lomnického štítu vraj pripomína trojhrannú pyramídu a jeho výška je 2633,8 metrov n. m. V prípade priaznivého počasia ja zo štítu nádherný výhľad aj na okolité štíty a podhorie.

Lanovka na Lomnický štít

Lanovka Tatranská Lomnica – Lomnický štít je visutá lanovka vo Vysokých Tatrách. Bola vybudovaná v 30. rokoch minulého storočia a v tom čase predstavovala svetový unikát. Lanovka je kyvadlová s nosnými, ťažnými a príťažnými lanami. A práve touto lanovkou príchádza na Lomnický štít veľa turistov.

Observatórium Lomnický štít 

Na vrchu sa nachádza aj Observatórium Lomnický štít, astronomické a meteorologické pracoviská SHMÚ a od roku 1957 aj televízna retranslačná stanica.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: