Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina hradu Čičva prechádza rekonštrukciou. Vedeli ste o tom?

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.13.08.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Čičva. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

 Kde sa hrad nachádza?

Zrúcanina hradu sa nachádza nad obcou Sedliská v okrese Vranou nad Topľou. Nachádza sa južne od vodnej nádrže Veľká Domaša a napriek tomu, že v súčasnosti je hrad už len zrúcaninou, tak je tiež kultúrnou pamiatkou.

Kedy bol hrad postavený?

Hrad bol postavený už v 13. storočí a počas svojho fungovania bol domovom viacerých významných panovníkov. Hrad bol poškodený Rákociho povstaním a odvtedy je zrúcaninou. V posledných rokoch však prebieha jeho rekonštrukcia.

Ako sa k hradu dostanete?

K hradu je možné dostať sa viacerými cestami, no asi tou najjednoduchšou je z miestnej časti Podčičva obce Sedliská. Tam stačí sledovať zelenú turistickú značku. Okrem samotných zrúcanín hradu sa vám budú páčiť aj výhľady z tohto miesta.

Čo vidieť v okolí?

V okolí hradu Čičva sa nachádza viacero zaujímavých miest, okrem iného aj hrady ako Brekovský hrad, Jasenovský hrad či Viniansky hrad.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: