Zrúcanina hradu Čičva prechádza rekonštrukciou. Vedeli ste o tom?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.13.08.jpg

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Čičva. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Kde sa hrad nachádza?

Zrúcanina hradu sa nachádza nad obcou Sedliská v okrese Vranou nad Topľou. Nachádza sa južne od vodnej nádrže Veľká Domaša a napriek tomu, že v súčasnosti je hrad už len zrúcaninou, tak je tiež kultúrnou pamiatkou.

Kedy bol hrad postavený?

Hrad bol postavený už v 13. storočí a počas svojho fungovania bol domovom viacerých významných panovníkov. Hrad bol poškodený Rákociho povstaním a odvtedy je zrúcaninou. V posledných rokoch však prebieha jeho rekonštrukcia.

Ako sa k hradu dostanete?

K hradu je možné dostať sa viacerými cestami, no asi tou najjednoduchšou je z miestnej časti Podčičva obce Sedliská. Tam stačí sledovať zelenú turistickú značku. Okrem samotných zrúcanín hradu sa vám budú páčiť aj výhľady z tohto miesta.

Čo vidieť v okolí?

V okolí hradu Čičva sa nachádza viacero zaujímavých miest, okrem iného aj hrady ako Brekovský hrad, Jasenovský hrad či Viniansky hrad.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom