Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lekári nemohli tak rýchlo poskytnúť umierajúcemu mužovi obličku. Neuveríte, ako ju zohnala jeho dcéra.

Fbp.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Muž nutne potreboval obličku, inak by zomrel. Lekári mu ju nevedeli poskytnúť, tak zasiahla jeho dcéra.

Jeff Charters by bez transplantácie obličiky zomrel. Bolo mu však povedané, že bude trvať päť rokov, kým sa dostane na rad z darcovskej čakacej listiny. Jeffovi sa však krátil čas. Jeho dcéra Kim Charters vedela, že musí rýchlo nájsť darcu, pretože jej otec tak dlho nevydrží.

Rozhodla sa preto, že založí na Facebooku stránku s názvom: „Find Jeff Charters a Kidney“ (Nájdi Jeffovi Chartersovi obličku). „Mala som nádej. Vedela som, že sa snažím nájsť niekoho, kto nakoniec otcovi pomôže“, povedala Kim pre Inside Edition. „Facebook bol moja prvá možnosť. V deň, keď som založila stránku, mala som veľa spätnej väzby“.

https://www.facebook.com/jeffcharterskidney/?fref=ts
www.facebook.com

Počas niekoľkých hodín, v rovnaký deň, keď vytvorila stránku, sa jej bývalá stredoškolská spolužiačka Rachel Mlieka nechala dobrovoľne vyšetriť, aby zistila, či tam je zhoda. O niekoľko týždňov neskôr zistila, že je vhodným darcom pre Jeffa. Kim dostala pohľadnicu s neuveriteľnou správou. Iba po šiestich týždňoch na čakacej listine mal Jeff darcu. Počas niekoľkých mesiacov mal úspešnú transplantáciu obličiek.

https://www.youtube.com/watch?v=M_OLmYS76f4
www.youtube.com

„Bola to taká úžasná mladá dáma. Je neuveriteľné, čo pre mňa urobila, zachránila mi život“, povedal Jeff. „Keby len vedela, koľko jej dlhujem“. Jeff sa cíti neuveriteľne a už nežije každý deň v strachu z umierania. „Už sa nebojím každý deň, či sa prebudím a budem sa môcť nadýchnuť“, povedal. Nebyť jeho dcéry, ktorá sa obrátila s pomocou na Facebook a tiež jej spolužiačky, nikto nevie, dokedy by bol Jeff ešte nažive.

Facebook mu zachránil život!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 18. októbra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: