To je neuveriteľne silný príbeh! Čínsky chlapec sa zabil, aby jeho rodičia mohli zaplatiť liečbu chorého brata!

Zdieľať
CHINESE FLASH FLOOD VICTIM
A Chinese man recovers at a hospital after he was rescued from a flash flood at a primary school in Shalan, Heilongjian, northeast China, Saturday, June 11, 2005. The death toll from a flash flood that slammed into the primary school in northeastern China rose to 91 on Sunday, the government said. Eighty-seven of the victims were students at the school in Shalan, a remote town in Heilongjiang province, while the rest were local villagers, the official Xinhua News Agency said. (AP Photo/EyePress) ** ONLINE OUT, CHINA OUT **

Honghui Gao (20) a Hongtao Gao (18) dostali v roku 2010 silnú infekciu obličiek a ich jedinou záchranou mohla byť transplantácia, ktorá je však v Číne veľmi drahá.

Otec však nebol vhodným darcom a matka po tom, čo sa dozvedela o zlom zdravotnom stave svojich synov, ochorela. Šanca na vyliečenie pre oboch chlapcov bola preto mizivá.

Rodičia minuli na ich liečbu všetko, čo mali a predali dokonca aj samotný dom, žobrali na ulici.

Mladší syn však zobral osud do vlastných rúk.

V prenajatom dome, v ktorom s rodinou býval, sa zamkol vo svojej izbe a vypil fľašu pesticídu.

Zanechal aj odkaz, aby rodičia minuli peniaze na uzdravenie jeho staršieho brata.

Rodičia dali tento odkaz čínskej tlači a vďaka tomu, že sa tento dojímavý príbeh objavil v novinách, sa našlo niekoľko darcov, ktorí nielenže poslali peniaze na liečbu, ale vďaka nim sa našiel aj vhodný transplantát pre staršieho brata.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom