Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Manželka božského Káju Ivana prehovorila: Toto sú detaily pohrebu! Kedy, kde a ako bude prebiehať?

Karel Gott s manželkou Ivanou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archív Karel Gott
reklama:
reklama:

Manželka zosnulého speváka Karla Gotta (†80) Ivana momentálne prežíva najťažšie obdobie svojho života. V jej prípade je to znásobené o to viac, že ide práve o maestra a božškého Káju. tlak, ktorý je na ňu vyvíjaný však zvláda spoločne so svojimi dcérami a podľa posledných informácií odišla do zahraničia, čím chcela ochrániť práve jej neplnoleté deti.

Je si však vedomá, že krajina prišla o svoj národný poklad a musí teda komunikovať aj s okolím a poskytovať informácie. Teraz na oficiálnych stránkach Karla Gotta uverejnila správu, kde popísala, ako bude prebiehať pohreb. „Touto cestou by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí nám vyjadrili svoju sústrasť s odchodom môjho manžela, Karla Gotta. Zároveň ďakujem pánovi premiérovi a vláde za iniciatívu spojenú s uporiadaným štátneho pohrebu. Po dôkladnej úvahe som sa rozhodla pre pohreb so štátnymi poctami,“ sú slová, ktoré adresovala celej verejnosti Gottová. Tá je momentálne na neznámom mieste a zrejme sa vráti až na pohreb svojho milovaného manžela, ktorý podľahol v utorok v noci akútnej leukémii.

„Verejnosť si bude môcť prísť uctiť pamiatku môjho muža v piatok 11.10. od 8.00 – 22.00 hod. do Paláca Žofín na Slovanskom ostrove. V súlade s vôlou môjho manžela a po predchádzajúcom jednaní s Arcibiskupstvom pražským sa bude konať zádušná omša a bude ju slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tá sa uskutoční pre pozvaných hostí v sobotu 12.10. od 11:00 hod v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Vážim si podpory, ktorej sa nám v týchto dňoch dostáva. Ivana Gottová,“ doplnila informácie, na ktoré zrejme čakali všetci maestrovi fanúšikovia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 4. októbra 2019
reklama:
reklama:
reklama: