Máš problém s mastnými vlasmi? Vyskúšaj tieto overené prírodné tipy!

Zdieľať
vlasy

Všetci máme rôzne vlasy – niekto ich má veľmi jemné, niekto zas husté, no nájdu sa ľudia, ktorí sa trápia s tým, že sa im vlasy veľmi rýchlo mastia. Preto ti prinášame overené tipy z prírody, nepotrebuješ na to žiadnu chémiu! :-)

1. Čierny a harmančekový čaj

Čierny čaj obsahuje látky, ktoré sťahujú póry, a tým bráni produkcii mazu. Priprav si šálku čierneho čaju, nechaj ho vychladnúť a opláchni si ním vlasy. Nechaj pôsobiť približne 5 minút a potom si umy vlasy normálne šampónom. Túto kúru rob aspoň 2-3 razy týždenne, vlasy sa ti budú postupne mastiť menej. Na blond vlasy použi harmančekový čaj.

https://pixabay.com/
https://pixabay.com/ Foto: pixabay.com

2. Vlažná voda

Ak si umývaš vlasy každý deň, používaj len vlažnú vodu. A taktiež nepoužívaj dlhodobo šampóny na mastné vlasy, pretože sú veľmi silné a rýchlo vysušujú pokožku hlavy.

3. Žihľavová maska

2 hrste sušenej žihľavy priveď do varu s 0,5 litra vody, nechaj vylúhovať a sceď. Primiešaj jeden biely jogurt bez tuku a zmes nanes na vlasy. Nechaj pôsobiť 30 minút a potom opláchni.

4. Vaječný žĺtok

Rozmiešaj žĺtok, nanes ho na mokré vlasy a nechaj pôsobiť 10 minút. Potom dôkladne zmy vodou a vlasy ešte umy jemným šampónom. Žĺtok pôsobí ako výživa pre vlasy a reguluje tvorbu mazu.

https://pixabay.com/
https://pixabay.com/ Foto: pixabay.com

5. Prášok do pečiva alebo detský púder

Ak si nestíhaš umyť vlasy, skús použiť prášok do pečiva. Má rovnaké účinky ako suchý šampón, z vlasov vytiahne mastnotu. Namiesto prášku do pečiva môžeš použiť aj detský púder.

6. Citrónová šťava

Vytlač šťavu z dvoch citrónov a vmasíruj do pokožky hlavy. Nechaj pôsobiť 20 minút a potom dôkladne opláchni vodou. Šťava z citrónu pôsobí protizápalovo a sťahuje póry, ktoré regulujú tvorbu mazu.

Tipy na záver:

Nehraj sa s vlasmi! Maz z rúk sa ti prenáša na vlasy, a tým sa ti môžu rýchlejšie mastiť.

Ak nemáš umyté vlasy, vyčeš si vlasy do vysokého konského chvosta. Ide to takto oveľa lepšie ako s čerstvo umytými vlasmi :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom