Matthew McConaughey si prevzal prestížne ocenenie! Prečítaj si, čo o ňom prezradili kolegovia!

Zdieľať
Camila Alves, Matthew McConaughey
Camila Alves, left, and honoree Matthew McConaughey arrive at the 28th annual American Cinematheque award ceremony at the Beverly Hilton Hotel on Tuesday, Oct. 21, 2014, in Beverly Hills, Calif. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Americký herec Matthew McConaughey prežíva najúspešnejšie obdobie vo svojej kariére. Získava jedno prestížne ocenenie za druhým!

Štyridsaťštyriročný herec si naposledy prevzal cenu American Cinematheque Award za prínos do filmu. Stal sa tak dvadsiatym ôsmym držiteľom tejto ceny. Na slávnostnom predávaní, ktoré sa konalo 21. októbra v Los Angeles, nechýbali ani jeho hereckí kolegovia. A počas večera nešetrili chválami na tohto charizmatického herca. „Myslím, že nedávny úspech Matthewa spočíva v tom, že sme dobehli na jeho úroveň. Som veľmi hrdý, že ho poznám,“ vyhlásil o ňom režisér Christopher Nolan.

Matthew McConaughey, Christopher Nolan
Prestížnu cenu predal Matthewovi režisér Christopher Nolan

„Nikdy som nepracoval s hercom, ktorý by bol taký vytrvalý v hľadaní pravdy vo všetkom, čo robí. Je to umelec, ktorý nedokáže povedať ‚Podaj soľničku‘ bez toho, aby to niečo neznamenalo,“ tvrdí tvorca Interstellaru, jedného z najočakávanejších filmov tohto roka. Práve v tomto filme stvárni Matthew ďalšiu hlavnú úlohu. Poklonu mu však zložila aj Kate Hudson, ktorá si s Matthewom zahrala v komédiách Mačacie zlato či ako Prísť o muža za 10 dní. „Je to skutočne mimoriadny herec, žiariaca hviezda,“ prezradila Kate.

Desktop163
Na akcii nechýbali ani kolegyne (zľava) Jessica Chastain, Reese Witherspoon a Kate Hudson Foto: www.imgur.com

„Naučil som sa milovať film. Myslím, že mám radšej nakrúcanie ako sledovanie filmov,“ uviedol herec, ktorý tento rok získal Oscara aj Zlatý glóbus za hlavnú úlohu vo filme Klub poslednej nádeje.

Najnovšie Matthewa uvidíš v kinách už 6. novembra v spomínanom filme Interstellar. V tejto snímke sa po jeho boku objavia aj oscarová Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon či Michael Caine. Režisérom je Christopher Nolan, autor veľkofilmov Inception, Dokonalý trik či trilógie Temný Rytier.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom