Miesta v Slovenskom raji, ktoré sa oplatí navštíviť

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa10.59.04.jpg

Slovenský raj patrí k tým najnavštevovanejším národným parkom u nás, aj keď patrí medzi najmladšie národné parky na Slovensku. Nájdeme tam množstvo úzkych kaňonov a hlbokých roklín s vodopádmi, pri zdolávaní ktorých si treba pomôcť rebríkmi a lávkami. My sme vybrali 3 miesta, ktoré pri turistike v Slovenskom raji nesmiete vynechať.

Tomašovský výhľad

Medzi tie najnavštevovanejšie a najkrajšie miesta Slovenského raja patrí aj Tomášovský výhľad. Ide o 200 metrov vytŕčajúci skalný útvar, ktorý vyčnieva nad okolitou krajinou vo výške 146 metrov. Ponúka pohľad na Prielom Hornádu, dolinu Bieleho potoka, ale aj krásne Tatry. Okrem množstva turistov je obľúbeným miestom aj pre tých, ktorých baví horolezectvo.

Zejmarská roklina

Zejmarská roklina je národnou prírodnou rezerváciou v Slovenskom raji,. Nachádza sa v katastrálnom území obcí Smižany a Dedinky. Väčšina turistických trás za symbolickými rebríkmi a vodopádmi národného parku má poväčšine dlhší nástup. Zejmarská roklina je v tom celkom iná. Ide o najkratšiu roklinu Slovenského raja. Vedeli ste o tom?

Stratená

Neďaleko obce Stratená nájdete hneď niekoľko zaujímavostí. Asi najväčším lákadlom je Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá preslávila naše Slovensko takmer po celom svete.

Ďalšou zaujímavosťou tejto oblasti je Stratenský kaňon, ktorého náučný chodník sa stal prvým svojho druhu. Ide totiž o náučný chodník, ktorý je vhodný aj pre vozíčkarov a jeho dĺžka je približne 1,1 kilometra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom