Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina hradu Biely Kameň

Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa10.42.23.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina hradu Biely Kameň. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Kde sa zrúcanina hradu nachádza?

Zrúcaniny gotického hradu sa nachádzajú na zalesnenom návrší nad mestom Svätý Jur v okrese Pezinok. Napriek tomu, že nepatrí práve k tým najnavštevovanejším zrúcaninám hradu, tak sa oplatí pozrieť si aj tento hrad zblízka.

Kedy bol hrad postavený?

Vo funkcii opevneného sídla nahradil hrad Biely Kameň staršie hradisko situované na opačnej strane údolia. Toto hradisko vzniklo v 9. storočí a svoju funkciu plnilo aj v ďalšom období. Samotný hrad bol pravdepodobne postavený v 13. storočí.

Predpokladané obdobie jeho zániku

Zánik hradu sa predpokladá v období okolo roku 1663, v súvislosti s tureckým vyplienením Svätého Jura, ale nie je vylúčené ani jeho skoršie opustenie už na sklonku stredoveku.

Ako vyzerá dnes?

V súčasnosti sú zachované už len niektoré jeho časti. Ide o zrúcaninu hradu, ktorá je voľne prístupná a napriek tomu, že z hradu neostalo už veľa, tak sa oplatí pozrieť si aj túto zrúcaninu. Už ste tam niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: