Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muž ju týral 25 rokov. Až táto brutálna noc jej navždy zmenila život.

Eye 609987_640.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Násilie v rodine je veľmi nepríjemná záležitosť. Niekedy človek musí doslova utekať z domu.

Lisa je učiteľka a mamička, ktorá prežívala dlhých 25 rokov domáce násilie. Porozprávala svoj príbeh o odchode od svojho manžela a miláčika zo strednej školy, po rokoch psychického týrania, ktoré vyvrcholili do desivého útoku, ktorý ju doviedol až do nemocnice.

„Ja a teraz už môj bývalý manžel sme boli spolu od svojich 16-tich, kedy sme sa spoznali na strednej škole. Práve sme mali naše 25. výročie svadby. Jednej noci v auguste som zistila, že mal pomer s inou. Povedala som mu o tom a on kričal. Daj mi môj telefón! Vyskočil a začal ma naháňať. Chytil ma za vrkoč a hodil ma na zem, udrel ma a kopal. Rozbil mi hlavu o pohovku. Uhryzla som sa ho a snažila sa dostať preč, no on ma uhryzol tiež. Odišiel do kuchyne, aby sa mohol napiť a potom sa vrátil do obývacej izby a začal ma biť“.

https://pixabay.com/sk/dievča-smutný-plače-prší-690327/
pixabay.com

„Keď konečne prestal, zvonilo mi v ušiach. Len som si hovorila: „Musím sa dostať preč“. Plazila som sa a dostala som sa dole po schodoch a schovala sa na 20 minút vonku v nočnej košeli. Zdalo sa, akoby to boli celé hodiny. Nakoniec som videla v garáži svetlo. Náš Jeep išiel po príjazdovej ceste a musela som sa dostať do domu pre môj telefón a peňaženku. Išla som rýchlo ešte pre obuv a oblečenie a videla som ho zase prichádzať po príjazdovej ceste. Dostala som sa von z domu tak rýchlo, ako to len šlo. Vďaka bohu ma nevidel. Zavolala som bratovi, ktorý žije v rovnakom meste, nech príde pre mňa, a ja som sa zatiaľ skryla v podrepe medzi dvoma stromami. Onedlho prišiel brat s neterou a rýchlo som mu skočila do auta.“

https://pixabay.com/sk/dievča-smútok-tma-517555/
pixabay.comtok-tma-517555/

„Brat ma presvedčil ísť na políciu. Tam im stačil jediný pohľad na mňa a vedeli, o čo ide. Pomohli mi dostať sa do bezpečia, spísať správu a následne ísť do nemocnice, kde som strávila celú noc. Žila som u brata 6 týždňov, nemohla som byť vtedy sama. Môj ľavý prsník bol tak ťažko zranený, že som musela ísť na sono. Mala som modriny na hlave, prsiach, chrbáte, narazené rebrá na pravej strane. Sotva som vstala z postele. Moja dcéra bola v Kodani, keď sa to stalo, a spomínam si, keď prišla domov, povedala mi: „Citovo ťa zneužíval celé roky, sledovala som to, ale neuvedomila som si to, kým sa to nestalo.“

https://pixabay.com/sk/žena-zúfalý-smutný-plakať-krik-1006102/
pixabay.comfalý-smutný-plakať-krik-1006102/

„V ten večer som vedela, že musím zmeniť svoj život. Keď bol konečne muž obvinený z domáceho násilia a zavretý do väzenia, mohla som lepšie dýchať. Musela som sa podeliť s ľuďmi o svoj príbeh a stať sa pre svoju dcéru vzorom. Mám nový život, nemusím sa nikoho pýtať, či si môžem kúpiť nové topánky. Milujem behanie a dokonca som vyhrala medailu na jednom maratóne. Chcem, aby sa ľudia poučili z môjho príbehu a mysleli na to, že sa to môže stať každému. Netreba čakať, ale čo najskôr sa dostať do bezpečia a nájsť svoju pozitívnu budúcnosť“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 2. novembra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: