Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeá slovenských dedín vás vrátia do minulosti

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa13.48.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko ponúka veľa takých miest, kde človek môže vidieť a zažiť doslova minulosť, či už ide o nejaké múzeá alebo skanzeny. Každé z nich má svoje neopísateľné čaro. My sme sa pozreli na to, čo všetko tam môžete vidieť. Už ste v niektorom z týchto múzeí slovenských dedín boli?

Múzeum oravskej dediny

Múzeum oravskej dediny sa nachádza v Zuberci a približuje život v oravských dedinách v minulosti. Je umiestnené v peknom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Múzeum ponúka viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy, konkrétne Dolnooravský rínok, Hornooravskú ulicu a Goralské lazy.

Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny sa nachádza v Jahodníckych hájoch, východne od mesta Martin. Na ploche 15,5 hektára sa nachádza v súčasnosti už vyše 140 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska, a ktoré patria k tým najväčším pokladom našej architektúry.

Múzeum liptovskej dediny

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v obci Pribylina. V tejto obci sa, okrem múzea, nachádza aj rímskokatolícky neobarokový kostol sv. Kataríny postavený v roku 1910 na mieste dreveného kostola a evanjelický neorománsky kostol z roku 1902.

Havránok

Havránok je archeologická lokalita a múzeum v prírode neďaleko vodného diela Liptovská Mara. Nachádza sa 2 kilometre južne od obce Bobrovník v okrese Liptovský Mikuláš. V súvislosti so stavbou Liptovskej Mary v oblasti od polovice 60. rokov 20. storočia prebiehal archeologický výskum. Ide o naozaj veľmi zaujímavé miesto na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: