Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najstaršie pútnické miesto na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 08 oa15.04.18.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými miestami, ktoré sú jedinečnou súčasťou našej krajiny. Rovnako je to aj v prípade najstaršieho pútnického miesta na Slovensku. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Skalka pri Trenčíne

Ide o miesto neďaleko mesta Trenčín, ktoré je späté predovšetkým so životmi sv. Svorada-Andreja a Beňadika, pretože títo pustovníci v minulosti prišli na toto územie.

Skalka sa stala obľúbeným pútnickým a návštevným miestom nielen pre obyvateľov Považia, ale celého Slovenska, Moravy a dokonca aj Poľska. Hlavná púť sa koná v sobotu a nedeľu vždy po 17. júli, kedy je sviatok sv. Svorada a Beňadika.

Veľká Skalka

Veľká Skalka je spätá so vznikom benediktínskeho opátstva k úcte sv. Beňadika, ktoré založil nitriansky biskup Jakub I. Z tohto obdobia pochádza stavba kostola a kláštora v gotickom slohu. Rád Benediktínov tu pôsobil do začiatku 16. storočia.

Malá Skalka

Dvojvežový kostol bol postavený v románskom slohu začiatkom 13. storočia. Bol zasvätený sv. Beňadikovi. Roku 1520 dal na jeho mieste vybudovať kaplnku ku cti sv. Doroty Juraj Thurzo.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. februára 2018Zdroj trencin.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: