Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tajomné rituály nekromancie: Ako prebiehalo oživovanie mŕtvych?

Maxresdefault.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tisícročia sú ľudia fascinovaní smrťou a myšlienkami na ňu – ako sa s ňou vyrovnať, ako sa pripraviť na posmrtný život, ako sa jej vyhnúť a ako vstať z hrobu. Práve pre to je staroveké umenie nekromancie (komunikácia s duchmi a ich vzkriesenie) tak študované, testované a skúšané po dobu celej histórie.

Robert Masello napísal knihu Raising Hell, v ktorej objasňuje, že osoby, ktoré praktizujú tento druh čarodejníctva, robia viac ako len to, že získajú telá a odriekajú nad nimi magické formulky.

Napríklad, naozajstní nekromanti mali zakázané jesť soľ alebo mäso (okrem psa, pretože ten je výtvorom Hecate – bohyne duchov a smrti) či pozrieť sa na ženu. V stredovekom Španielsku sa nekromancia vyučovala ako hociktorá iná disciplína, pričom triedy boli umiestnené hlboko pod cintorínmi a mauzóleami.

Vedomosti o nemŕtvych využívali aj panovníci. V 18. storočí bolo bežné, ak sa silní a mocní muži obracali na nekromantov v prípade núdze. Masello v knihe odhaľuje mnoho takýchto príbehov.

Je tu aj príbeh o Sextusovi, synovi rímskeho vodcu, ktorý požiadal čarodejnicu- nekromantku, aby mu s pomocou duchov ukázala budúcnosť jeho ďalšej bitky. Čarodejnica Erichto bola strašidelná bytosť, ktorá kvôli nadviazaniu spojenia s duchmi spávala v hrobkách, žila na cintoríne obklopená kosťami a pohrebnými predmetmi.

Erichto 300x298.jpg
www.lovendal.ro#215;298.jpgFoto: www.lovendal.ro

Chcela od Sextusa, aby jej zohnal čerstvé ľudské mäso, čo nebol problém, keďže neďaleko došlo k bitke. Erichto potrebovala ešte teplé telo, v ktorom prúdila energia, a tiež nesmelo mať poranené ústa, hrdlo a pľúca, pretože by nemohlo rozprávať.

Erichto a Sextus zatiahli vhodné telo do jaskyne, kde prosili o pomoc bohov podsvetia. Erichto podľa legendy varila v kotli guláš s mäsom hyeny, ktorá jedla mŕtvych, kožou hada, penou z úst besných psov a rôznymi páchnucimi bylinami. Keď bola táto nechutná zmes hotová, Sextus musel vyrezať dieru tesne nad srdcom do mŕtveho tela, aby mohla čarodejnica do neho naliať túto novú krv. Erichto začala odriekať zaklínadlá. Zvonka bolo počuť strašidelné zvuky a postupne sa objavil duch mŕtveho vojaka nad vlastným zapáchajúcim telom.

User_smoni_necromancer_background.jpg
www.lovendal.ro#215;298.jpgFoto: www.lovendal.ro

Erichto prikázala duchovi, aby vstúpil do tela, čo duch odmietol. Odmietal všetky jej príkazy, až ho nakoniec poprosila, že ak vstúpi do tela, po obrade telo zničí, aby už nikto iný na ňom nevykonal rituál nekromancie. Duch súhlasil a vstúpil do svojho tela. Krv začala prúdiť žilami a nemŕtvy sa pomaly postavil na nohy. Duch prezradil Sextusovi výsledok bitky – prehrá a sám skoro zomrie. Sextus bol spokojný s odpoveďou, pretože ju pokladal za pravdivú, hoci smutnú. Preto Sextus a Erichto postavili hranicu, aby splnili sľub a telo vojaka spálili pri odriekavaní kúziel.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. augusta 2016Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: