Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nový ročník SuperStar sa blíži! Zaspomínaj si s nami na úplne prvých „superstáristov“!

superstar 2004
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
reklama:
reklama:

Od vysielania prvej série speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar ubehlo už 11 rokov a na jeseň odštartuje ďalší ročník tejto úspešnej šou. Spomínaš si ešte na ošiaľ okolo prvých „superstáristov“? A pamätáš si vôbec, ktorí speváci sa v nej predstavili? Poď si s nami zaspomínať!

Niektorí sa na slovenskej hudobnej scéne uchytili, po iných ako by sa zľahla zem. Tu máme prvých finalistov súťaže Slovensko hľadá Superstar :-)

Martin Kelecsényi

Martin opustil finále súťaže ako prvý. V kole, ktoré bolo venované pop idolom si zvolil pesničku od Bon Joviho Bed of Roses.

Napriek tomu však stihol vydať album a skúsil šťastie v šou Hlas Česko Slovenska, no bez úspechu.

SITA
SITA

Petra Humeňanská

Sympatická Petra vypadla v súťaži ako druhá. Porotu jej hrubý hlas síce upútal a za jej verziu pesničky Love of my Life od Queen nešetrila chválou, no divákom sa zrejme až tak nepáčila.

Napriek tomu svoj spevácky talen zúžitkovala v muzikáloch a okrem toho spieva v skupine The Cubes.

petra humeňanská
SITA

 Peter Kotuľa

Petrovi, ktorý dostal od poroty „Divokú kartu“ a šancu bojovať o titul prvej slovenskej superstar, sa stalo osudným kolo venované 70. rokom. Jeho verzia pesničky Y.M.C.A. bola naozaj fail…

Aj Petre vydal album, no dnes je o ňom akosi ticho…

SITA
SITA

Peter Konček

Peter Konček, ktorý si hovoril Black P, priniesol do Superstar trochu R´n´B, no rozlúčil sa so súťažou už vo štvrtom kole venovanom hitom roku 2004. Vybral si pesničku Carwash od Christiny Aguilery.

Peter zomrel v januári 2012 pri vážnej autonehode ako 26-ročný.

SITA
SITAPeter Konèek (na snímke) na krste Tomáša Bezdedu. Bronzový finalista SuperStar TomᚠBezdeda v stredu veèer 7. septembra oficiálne uviedol na trh svoj debutový album s názvom Obyèajné slová. Pri tejto príležitosti odohral vo Fashion Cafe koncert so skupinou Aya. Krstný otec - líder skupiny Aya Boris Lettrich Tomášovi zaželal, aby sa jeho album èo najlepšie predával a všetkým sa páèil. foto: SITA/Mirka Dobošová

Samo Tomeček

Rocker Samo Tomeček sa prebojoval do piateho kola, ktoré bolo venované práve rockovým skladbám. Predstavil sa tu s pesničkou od The Calling Wherever You Will Go a za svoj výkon dostal pochvalu aj od Paľa Haberu.

Samovi sa napriek tomu, že zo súťaže vypadol, darí a hudbe sa venuje naďalej.

SITA
SITA

Miro Jaroš

Mirovi Jarošovi sa stalo osudným kolo venované duetom. Miro si zaspieval duety so Zdenkou Prednou a Robom Miklom.

Napriek tomu, že sa nestal prvou slovenskou superstar, sa Mirovi darí. Vydal niekoľko albumov, je producentom Dominiky Mirgovej a založil vlastné hudobné vydavateľstvo.

SITA
SITA

Robo Mikla

Robo Mikla priniesol do Superstar trochu rebélie. Trošku to však prehnal a zo súťaže odstúpil, lebo ju vraj už psychicky nezvládal.

Robo odišiel do Ameriky a žil v New Yorku, aktuálne je na Slovensku.

Zdenka Predná

Drobná Zdenka sa prebojovala až do ôsmeho finálového kola, v ktorom porotcovia vyberali spevákom pesničky z domácej hudobnej scény.

Zdenka je dnes hrdou maminou a darí sa jej aj v pracovnom živote – vydala štyri albumy a získala viaceré ocenenia.

SITA
SITA

Tomáš Bezdeda

Sladký Tomáš Bezdeda, ktorý tvoril istý čas pár s Adelou Banášovou, sa dostal to trojice najlepších superstáristov. Vypadol v kole venovanom swingu.

Tomáš vydal tri albumy, no za posledný rok je o ňom akosi ticho.

SITA
SITA

Martina Šindlerová

Krásna a talentovaná Martina sa dostala až do úplného finále, v ktorom bojovala o titul superstar s Katkou Koščovou. Divákom sa však zrejme viac páčila Katka, ktorá súťaž vyhrala.

Martina, ktorá svojím krásnym hlasom neraz dostala porotu do úžasu, vydala po súťaži dva albumy, no nijako výrazne nimi neprerazila. Šindlerová sa v roku 2012 vydala a porodila dcérku.

SITA
SITAFinalistka súaže Slovensko hľadá superstar Martina Šindlerová pózuje na tlaèovej besede, ktorá sa konala 7. 4. 2005 v hoteli Set v Bratislave. Foto: SITA/Peter Hudec

Katka Koščová

Titul prvej slovenskej Superstar získala Prešovčanka Katka Koščová. Napriek úspechu je stále skromná a ako spieva v jednej svojej pesničke „obyčajná Katka.“

Hudba ju živí aj 11 rokov po súťaži, ročne odohrá okolo sto koncertov.

SITA
SITA

A na záver ich tu máme všetkých pekne pokope :-)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 31. júla 2015Zdroj Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: