Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhovor: YouTuberka Patra Bene vníma slovo ako najväčšiu zbraň ľudstva

Desktop5.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.instagram.com
reklama:
reklama:

Venovať sa natáčaniu videí na YouTube je v dnešnej dobe obrovským fenoménom. Podľahla mu aj Patra Bene, ktorá sa snaží ľudí v prvom rade pobaviť a inšpirovať. Jej vášňou je tiež fotografovanie, strihanie a samotný proces, počas ktorého sa rodí nové video. Zaujíma ťa, čo nám o sebe prezradila? 

Ako ti napadlo nakrúcať videá na YouTube? Čo ťa k tomu viedlo?

Patra Bene: Vôbec neviem, tiež by som to rada vedela. Zrodilo sa to asi vtedy, keď som natočila svoje prvé video. Ono bolo celé v podstate omylom, náhodne. Ja som nemala žiadne predlohy, že idem teraz robiť YouTube pretože GoGo či Bethany Mota sú bohatí. Vôbec nie. Vzniklo to tak prirodzene a hlavne spontánne.

12219538_1499069127054776_4387464449770607981_n.jpg
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Mala si na začiatkoch nejakú inšpiráciu? 

Patra Bene: Jedinou mojou inšpiráciou bola YouTuberka Moni. Ja som typ, ktorý sa začne prispôsobovať človeku, s ktorým momentálne je. Tak pol roka predtým, než som začala s YouTubom, som natáčala koncerty a veľmi ma to bavilo. Nikdy som však nevedela charakterizovať, čo ma na tom baví. Moni mi neskôr ukázala, že existuje YouTube, no nebolo to nič pre mňa. A zrazu na Valentína, keď sme točili prvé video, ma to akosi chytilo. Ja som mala vtedy pocit, akoby som pred kamerou nesedela prvýkrát.

12140772_1497796017182087_482332174802633764_n.jpg
www.facebook.comem> Foto: www.facebook.com

Čo ťa na tom celom procese vzniku videí baví najviac? 

Patra Bene: Robím YouTube preto, lebo ma baví vymýšľať rôzne nápady. Je to pre mňa niečo ako malý film. Vymyslím si film, ktorý sa síce nedostane do kina, ale dostane sa na YouTube, a tak či tak to bude mať nejakých sledovateľov. Mňa baví ten nápad, čím originálnejší, tým lepší. Niekedy, keď zaspávam, mi niečo napadne, zapíšem si tú myšlienku, týždeň ju rozvíjam a po mesiaci som odhodlaná sa jej zhostiť a natočiť video. No a, samozrejme, ma baví samotné natáčanie, a taktiež aj strihanie videa. V tej chvíli som úplne inde so svojimi myšlienkami, je to pre mňa taký relax.

„Slovo vnímam ako najväčšiu zbraň ľudstva. Keď ľudia klamú, skresľujú myšlienky sami o sebe.“ 

Stretla si sa už niekedy s negatívnymi komentármi? Ako ich vnímaš? 

Patra Bene: : Stretla som sa s komentármi, ktoré sa týkali môjho obočia. Keď natáčam, okno mám na pravej strane, tak mi denné svetlo svieti na tvár, samozrejme, že je viac osvetlená. To video bolo konkrétne o učení a vyslovene som v ňom povedala, že chcem urobiť niečo v hlave a nie na hlave, čiže nebudem robiť video o tom, ako byť krásna, ale ako byť krásna vo vnútri. Pod toto video mi jedno dievča napísalo komentár, aké mám hrozné obočie. Reagovala som primeraným spôsobom, presne takým štýlom, aký použila ona.

7cc674df 6e00 4eca a779 16206f4242c0 1.jpg
Patra Bene

O tebe je známe, že sa nevenuješ make-up tutoriálom, či videám, kde ukazuješ, čo všetko si si na seba kúpila. Chcela si sa so svojimi videami odlíšiť od davu? Robiť niečo iné ako ostatní?

Patra Bene:  Môj kanál, moja značka. Vo videách sa snažím zobraziť samú seba, ak sa dá. Video „Normálni ľudia vs. ja,“ je založené na skutočných udalostiach. To, čo by som mohla urobiť ako „kecačku“ sa snažím „sfilmovať,“ aby to malo aj estetickú hodnotu. Video „haul“ by som urobila len vtedy, kedy by som našla super veci a chcela by som poradiť babám, nie sa pochváliť, čo som si kúpila. Tým, že ja tieto veci nesledujem, tak ani nemám záujem ich tvoriť, ale videla som, že je veľa ľudí, ktorých to baví sledovať.

Čo by si robila, keby si mala milión odberateľov? Ako by si zúžitkovala svoju popularitu? 

Patra Bene: : YouTube by som využila v prospech prírody a zvierat. Keby som mala reálne tých milión odberateľov, v momente by som to premenila na milión eur, ktoré by im pomohli.

Ako vnímaš akcie pre fanúšikov YouTube – 4Fans a Utubering? 

Patra Bene: Ja to beriem veľmi pozitívne, jediné, čo ma mrzí je, že podobné akcie nemáme aj u nás na Slovensku.“ 

Každý máme niečo, čím sme doslova posadnutí. Patra miluje donuty a zbiera všetko, na čom sa objavia :-)
Každý máme niečo, čím sme doslova posadnutí. Patra miluje donuty a zbiera všetko, na čom sa objavia Foto: www.instagram.com

S akým YouTuberom si vieš predstaviť spoluprácu? 

Patra Bene:  Spoluprácu si viem predstaviť s človekom, ktorý má v YouTube rovnaké záujmy ako ja. Mal by to byť človek, ktorý má kamerové skills, vie to nastrihať, pozerá sa na detaily.

Prečo si myslíš, že je na Slovensku a v Čechách YouTube takým fenomenóm? 

Patra Bene:  Pretože to, čo je v Amerike, musí byť aj u nás, len pokiaľ to príde cez tú veľkú mláku, tak to trvá. Mladí ľudia viac sledujú YouTube ako televíziu práve pre to, že ona nekomunikuje s divákmi. YouTube dá divákom možnosť sa vyjadriť, cítia sa, že sú spolutvorcovia. Je to akoby marketingový ťah. Taktiež ľudí veľmi láka ocitnúť sa vo videu.

Horizon33_2016 1 31_20 33 9.png
Na tomto mieste vznikajú nové nápady. www.instagram.comFoto: www.instagram.com

Čo si sa za ten rok odkedy si súčasťou veľkej „Youtube“ rodiny naučila?

Patra Bene: Dbať o seba. Ako som spomínala, pred rokom som odmietala make-up, lebo som si myslela, že je len na prekrytie akné, ktoré som nemala, ale YouTube mi ukázal, že make-up je dobrý práve na tie veci, na ktoré som sa stále sťažovala.

Poteš našich čitateľov a prezraď nám, aké projekty sa chystáš najbližšie zrealizovať?

Patra Bene: Plánujem video, v ktorom budem mať štáb ľudí. Kameramana hlavného videa, kameramana backstagu, fotografa, vizážistku. Bude to pre mňa neprekonateľné video. Chcem v ňom ľuďom ukázať, že aj obyčajný človek si môže splniť svoje sny.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 1. februára 2016Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: