Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pochovaní zaživa: Títo ľudia sa zobudili vo vlastnej rakve

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Stovky rokov dozadu nebola medicína vyvinutá ako dnes, lekári a ľudia sa často mýlili v mnohých veciach. Mylne vedeli napríklad niekoho živého vyhlásiť za mŕtveho. Toto sú príbehy ľudí, ktorých pochovali zaživa. Niektorí mali to šťastie, že sa zobudili včas. Tých ostatných ich pohreb zabil. 

Madam Bobin, 1901

Pricestovala zo západnej Afriky do Francúzska, kde zomrela na žltú zimnicu. Jej telo bolo stuhnuté a tvár sivá, tak ju pohotovo pochovali. Jedna sestrička však po pohrebe vyhlásila, že podľa nej madam Bobin ešte žije. Pred pohrebom si všimla nenápadné pohyby svalov v okolí jej brucha. Jej telo tiež nebolo ani také studené, ako by sa očakávalo. Otec madam Bobin dal jej telo rakvu vybrať, aby zistil desivú pravdu. Jeho dcéra v truhle porodila dieťa. Pitva odhalila, že madam Bobin nemala žltú chrípku a bola pochovaná zaživa. Udusila sa vo vlastnom hrobe.

www.publimetro.cl

Eleanor Markham, 1894

Eleanor mala problémy so srdcom. Jej zdravie sa postupne zhoršovalo, až kým ju jej lekár nevyhlásil za mŕtvu. O dva dni neskôr jej telo uložili do truhly, kým zatiaľ pripravovali pohreb. Eleanor sa zobudila a začala vydávať zvuky. Vtedy ju v truhle akurát niesli do vozidla, ktoré ju malo prepraviť na cintorín. Rakvu hneď otvorili a Eleanor prekvapene vyhlásila, že ju išli pochovať zaživa. Aj jej doktor, ktorý ju vyhlásil za mŕtvu, bol prítomný. Upokojil ju a uistil, že jeho chyba bude napravená.

Octavia Hatcher, 1891

Manželia James a Octavia prišli o svojho jediného syna. Po smrti jej dieťaťa chytila Octaviu ťažká depresia a odmietala vstať z postele. Ochorela a upadla do kómy, z ktorej ju nemohli zobudiť, tak ju vyhlásili za mŕtvu a pochovali. O pár dní neskôr si rodina Jamesa všimla, že obyvatelia toho istého mesta, ktorí tiež upadli do kómy, sa začali zobúdzať. Utekali ku hrobu mysliac si, že Octaviu pochovali zaživa. Bolo už ale neskoro. Vnútro rakve bolo celé rozškriabané a jej ruky zakrvavené. James ju znova pochoval a dal jej aj postaviť monument. Jej socha držala ich syna Jacoba v náručí.

Povrávalo sa, že Octavia trpela spavou nemocou, ktorú spôsobuje uštipnutie muchy tse-tse.

www.findagrave.com

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 20. januára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: