Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dá sa prežiť pochovanie zaživa? Týchto 5 ľudí vie o tom svoje

Graveyard 381095_640 640x405 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com

Predstava pochovania zaživa je desivá sama o sebe. Veď kto by sa chcel zobudiť v úplnej tme zakopaný pod zemou? V minulosti dochádzalo k pochovaniu zaživa dosť často a občas sa to vraj stane aj v dnešných časoch. Títo piati šťastlivci prežili vlastnú smrť…

Philomele Jonetre

Philomele bola 24-ročná Francúzka, ktorá v roku 1867 ochorela na choleru. Po pár dňoch dostala posledné pomazanie a kňaz ju vyhlásil za mŕtvu. O hodinu ju dali do rakvy a o ďalších šesť hodín ju pochovali. Keď hrobári dokončili svoju prácu a jej telo zahádzali zemou, chceli ísť domov, no zrazu začuli spod zeme klopanie. Uvedomili si, že mladá žena je stále nažive. Okamžite ju z hrobu vybrali a zavolali lekára. Ten počul slabý tlkot srdca, takže bolo jasné, že Philomele žije. Dych mala však veľmi slabý, no napriek tomu sa lekárovi podarilo ju priviesť späť k životu. Žena mala na rukách drobné poranenia a krvavé rany pod nechtami, tak zúfalo búchala a škriabala na rakvu. Na druhý deň však Philomele skutočne zomrela na choleru, no tentoraz sa lekár viackrát uistil, že je skutočne mŕtva.

Graveyard 381095_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Tom Guerin

Obrovský hladomor, ktorý v polovici devätnásteho storočia zasiahol Írsko, spôsobil smrť toľkých ľudí, že hrobári nestíhali kopať hroby a nebolo dosť miest na pochovanie nebožtíkov. Hrobári pracovali veľa a rýchlo, takže sa stalo, že robili veľké chyby. Známy je príbeh Toma Guerina, trojročného chlapčeka, ktorý bol omylom pochovaný zaživa. Ale prežil. Tom bol vyhlásený za mŕtveho a pri pochovávaní mu hrobári rýľom náhodou zlomili obe nohy. Napriek tomu sa malý chlapec dokázal prehrabať von z hrobu. Príbeh má však viacero verzií. Historici sa domnievajú, že chlapec začal prejavovať známky života hneď po tom, čo mu hrobári zlomili nohy. Bolesť ho totiž podľa nich mala prebrať.

Cemetery 966224_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Natalya Pasternak

Príbeh tejto ženy je veľmi nezvyčajný. Žena, ktorá žila na Sibíri, sa často chodievala prechádzať do lesa so svojim psom. Jedného dňa bola zbierať brezovú kôru, keď zrazu začula prichádzať medveďa. Zviera ju napadlo a roztrhalo jej obe nohy. Hoci sa Natalya snažila brániť brezovými konármi, čoskoro upadla do bezvedomia. Zviera si myslelo, že je žena mŕtva, a tak si svoju korisť vraj zahrabalo do zeme. Našťastie krátko po nešťastí prišli na miesto poľovníci, ktorí si telo ženy okamžite všimli. Bolo im jasné, že zviera sa musí nachádzať niekde nablízku, tak ho našli a zastrelili. Potom zachránili ženu, ktorá sa zo svojich zranení zotavila a podľa vlastných slov to všetko prežila vďaka tomu, že sa modlila.

Essie Dunbar

V roku 1915 žila v Južnej Karolíne žena menom Essie Dunbar. Keď mala Essie 30 rokov, dostala silný epileptický záchvat, ktorý ju mal zabiť. Lekári ju vyhlásili za mŕtvu a začali sa prípravy na pohreb. Jej sestra nestihla prísť na pohreb, a tak sa pastor snažil čo najviac predĺžiť omšu, aby sa so zosnulou mohla rozlúčiť aj jej sestra. Žena však stále nechodila, a tak zosnulú pochovali. Tesne po tom, hrobári zahrabali truhlu, prišla sestra mŕtvej Essie. Žiadala, aby jej sestru exhumovali, pretože sa s ňou chcela naposledy rozlúčiť a vidieť ju. Hneď, ako otvorili rakvu, Essie sa posadila a usmiala sa na svoju sestru. Všetci začali v panike utekať, pretože si mysleli, že je duch. Essie bola živá a zdravá, vrátila sa do bežného života, no mnohí ľudia sa jej báli a mysleli si, že je zombie.

Cemetery 989920_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Dievčatko z mesta Compton

Na dve ženy, ktoré sa boli previesť na bicykloch po mestečku Compton v Kalifornii, čakalo obrovské prekvapenie. Prípad sa stal v novembri 2015. Ženy išli po chodníčku, keď zrazu začuli tlmený detský plač vychádzajúci zo zeme. Ženy boli vyľakané, a tak zavolali políciu. Policajti našli niečo, čo všetkých poriadne šokovalo. Pod cyklistickým chodníkom bolo zaživa pochované dievčatko. Bábätko malo len dva dni a malo obrovské šťastie. Podarilo sa im vypátrať identitu matky, ktorá bola za čin zodpovedná a skončila vo väzení.

https://youtu.be/pSWB-4GAL4E

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.