Wish je elektronický obchod, ktorý ponúka tovar od rôznych predajcov. Ceny týchto produktov sú neuveriteľne nízke, ale často tomu zodpovedá aj ich kvalita. Väčšina ľudí si objednáva cez Wish oblečenie, ale Safiya Nygaard tentokrát vyskúšala päť podozrivo lacných napodobnenín elektroniky.
Slnečné okuliare s kamerou
Tieto klasické tatkovské okuliare z roku 2002, ako ich pomenoval priateľ Safiye, by mali ich nositeľovi umožniť nenápadne natáčať – a to všetko v HD kvalite. Ako sa ale ukázalo, okuliare nielenže nenatáčali vo vysokej kvalite, ale ani v žiadnej inej. A to na nich všetky svetielka blikali, ako mali. Safiya povedala, že pravdepodobne v sebe nemali ani kameru. Niežeby to Safiya nečakala, keďže sama povedala, že okuliare vyzerajú byť moc ľahké a chatrné na to, aby v nich jedna bola. No Safiyi takto aspoň ostal pár slnečných okuliarov, aj keď nekvalitný a predražený.
GoPro kamera
Na porovnanie si Safiya zobrala vlastnú GoPro kameru a tú z WISHu. S nimi išla natáčať do terénu. Ako prvé si všimla rozdiel vo váhe – jej GoPro kamera bola omnoho ťažšia. Pochybovačne spustila nahrávanie a naraz natočila zopár rovnakých záberov s obidvoma kamerami. Keď doma porovnala natočený materiál, tak bolo jasné, že jej GoPro kamera je omnoho kvalitnejšia. „Nebolo to 4K, ale bolo to okej,“ ohodnotila Safiya.
Svetelný projektor
Safiya si objednala aj malý projektor, do ktorého sa vložia kazety s rôznymi obrázkami, ktoré potom následne premieta na stenu či ľubovoľný povrch. Tieto obrázky sa dokonca aj pohybovali a Safiyine najobľúbenejšie boli tie s vianočným motívom. Z tohto projektoru bola taká nadšená, že si ho zobrala do auta a premietala snehové vločky počas jazdy na okolie. S touto kúpou bola Safiya spokojná a určite projektor využije aj v budúcnosti.
Lietajúci dron
Dron najprv Safiya musela zložiť a to bez návodu, ale našťastie to nebolo nič komplikované. Opäť, ako ostatná elektronika, aj dron bol podozrivo ľahký. Safiya sa bála, že ho odfúkne vietor. Na ovládaní nemala žiadny displej, na ktorom by videla, čo natáča. Vlastne aj načo, keď kamera bola bohužiaľ len nefunkčná atrapa, ako Safiya zistila.
S priateľom si neboli istí, či sa dron ťažko ovláda, alebo ho len ovládať nevedeli – nikto z nich predtým s dronom nenarábal. Hlavné však bolo, že dron lietal, zabavili sa s ním a nikomu s ním neublížili.
Smart hodinky
„Vyzerajú presne ako môj mobil z roku 2008!“ vyhŕkla Safiya, keď začala testovať hodinky. Operačný systém a to, ako sekal a spomalene reagoval, naozaj pripomínalo staré dotykové smartfóny. Aby nainštalované aplikácie v hodinkách fungovali, bolo do nich treba vložiť sim kartu. Safiya zistila, že nefungovali ani s ňou. Aspoň fotoaparát fungoval – zopár megapixelov vedelo rozmazane zachytiť okolie. Aj túto kvalitu mali hodinky spoločné so starými mobilnými telefónmi. Z týchto dôvodov smart hodinky v očiach Safiye zlyhali.