Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poriadne sa pozrela do práčky a našla miesto, ktoré ukrývalo stratené ponožky. A nielen to!

A person retrieves a single sock from the wahing machine.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Určite sa to stalo aj vám. Do práčky ste dali niekoľko párov ponožiek a potom, keď ste ponožky vyvesili, zistili ste, že vám niekoľko kúskov chýba. Viete, kam zmizli? Toto zabudnuté miesta v našej domácnosti, o ktorých možno ani neviete…

Ponožky stratené v práčke sú pre mnohých z nás záhadou. Táto záhada však má svoje riešenie. V prípade, že máte práčku plnenú zboku, je viac ako pravdepodobné, že ponožky sa akosi dostali pod tesniacu gumu.

Zqhvbjx.jpg
i.imgur.comFoto: i.imgur.com

Ak sa tam rozhodnete nahliadnuť, je možné, že okrem ponožiek tam nájdete aj niečo nie veľmi príjemné – pleseň. Tá na tesniacej gume často vzniká kvôli tomu, že práčku po vypratí bielizne nenecháme otvorenú. A keďže plesni sa mimoriadne darí vo vlhkom prostredí, je dôležité nechať práčku po každom použití aspoň pootvorenú, aby sa vetrala.

No nielen v práčke sa hromadí vlhkosť, ktorá je živnou pôdou pre plesne. Ak máte pred vaňou či sprchovým kútom protišmykovú podložku, pozrite sa, čo je pod ňou. Ak ju vždy po kúpeli či sprche nevysušíte, je viac ako pravdepodobné, že sa na nej nachádza sivá vrstva plesne.

348s.jpg
www.yelp.comFoto: www.yelp.com

Rodičia vedia, že sa ich deti radi počas kúpania hrajú s rôznymi gumovými či plastovými hračkami. Ak sa však do nich dostane voda a dobre sa nevysušia, aj v nich sa môže vytvoriť nebezpečná toxická pleseň. Predísť jej vzniku je jednoduché – stačí hračky po kúpeli nechať dobre vysušiť a po určitom čase ich vyhodiť a kúpiť nové. Deti ich totiž často dávajú do úst, a to im môže vážne ublížiť.

Molded baby bath toy jpg.jpg
1.bp.blogspot.comFoto: 1.bp.blogspot.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 7. júna 2016Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: