Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Povinné čítanie nemusí byť nuda! Presvedčte sa o tom s Baštrgom Michala Kubovčíka.

1 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
youtube.com
reklama:
reklama:

Michala Kubovčíka asi mnohí poznáte. Popis herec Radošinského naivného divadla vám možno až tak veľa nehovorí, no keď spomenieme Emila Horváta mladšieho, rozpamätáte sa na jeho najlepšieho imitátora? Kredenc sa jednoducho nedal prehliadnuť.

O čom je Baštrng vám už minimálne aktívnejší slovenčinári spomínali. Je to autorský projekt Michala Kubovčíka, ktorý v spolupráci s režisérom Karolom Vosátkom a hudobným skladateľom Jurajom Haškom ponúka iný a zapamätateľnejší pohľad na najznámejšie diela. Čo je na tom najlepšie, Michal sa najmä zameral na to najťažšie pre väčšinu z nás – na slovenskú literatútu.

Používa animácie, hudbu, rap či kutilské náradie, aby vám priblížil čo najviac diela, ktoré sa nás na prvý pohľad tématicky vôbec nedotýkali. Zopár ukážok z jeho videí vám prinesie predstavu, akým neskutočným spôsobom vám vie pomôcť napríklad k maturite.

Margita a Besná

Cestička lesná, Margita a Besná… je to naozaj chytľavé. Zaujímavá animácia, dobrá hudba a kedysi sivé dielo preberané na literatúre naberie farby i tvary.

Maco Mlieč

Ďalší postrach povinného čítania nádherne spracovaný na motívy hudby Michala Jacksona. Možno aj pre neštudentov bude osožné pripomenúť si život človeka, ktorý do smrti ťažko pracoval a na staré kolená si i na pohreb musel požičiavať. Pretože iní tažili z jeho dobrého srdca a faktu, že bol ľahšie zaostalý.

Jozef Mak

Človek milión, ktorý sa nikdy nevzoprel iným a osud mu hádzal nemalé polená pod nohy. O ženu i dom ho pripravil brat a že miluje svoju manželku si uvedomil, až keď ona ležala na smrteľnej posteli, potom zostal sám s ich dieťaťom. Aj o tomto, stále veľavravnom diele hovorí Michal Kubovčík vo videu tentokrát iba s maľbami, bez animácií

Rómeo a Júlia

Extrémne doslovné prerozprávanie tisíckrát opakovanej drámy v úplne novom šate. Vrtáky, špagáty, šróby – aj tak sa dá najslávnejší príbeh lásky poňať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Veronika FrtúsováDátum 2. septembra 2016Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: