Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozriem, teda viem – aj YouTuberi ti môžu pomôcť s učením. Sleduj, ako.

Horizon33_2016 8 31_8 48 51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

A ty si si už niekedy nevedel dať rady s učivom z matematiky? Alebo sa ti plietli postavy v Jozefovi Makovi, či Macovi Mliečovi? Neporozumel si, čo nám chcel vlastne ten Kierkegaard povedať?   Môžno ti už dávno zachraňujú známky práve YouTuberi, no možno si ich vedomostnú silu ešte neobjavil.

Napríklad taký Michal Kubovčík, ktorý sa vzal a natočil videá, ktoré podávajú slovenskú klasiku veľmi stráviteľne a pútavo. Jeho kanál Baštrng ti môže skutočne zachrániť maturitu zo slovenského jazyka. Či už chytľavá Margita a Besná, rapové Mor ho! alebo zelovocný Dom v stráni ťa zaujmú, i keď sa literatúry bojíš ako čert kríža.

O Baštrngu ti neskôr prinesieme v článku venovanému tomuto kanálu oveľa viac.

Určite by sme ti mali predstaviť aj anglický kanál The School of life. Ak je tvoja angličtina lepšia ako počúvanie profesora na občianke, dejepise či dejinách umenia, budeš na správnej adrese. Vloger ti v približne päť minútových videách priblíži napríklad Platónov život, filozofiu a pridá zopár dobrých zaujímavostí.

A čo história? Nie tá nudná, kde, kedy, aká bitka. Ale história lásky, umenia, vraždenia – jednoducho história vecí, čo ostávajú a sú pre nás stále aktuálne. Nie zbytočných, nezáživných faktov.

Matematika. Slovo, ktoré nemalý počet študentov už stáročia desí. Sú však aj ľudia, ktorí ju milujú (dobre, tých stvorení je možno viac, než sa tvárime) a keďže ju aj učia, vedia ju podať zhutnene a veľmi jednoducho. Prečo sedieť hodiny nad papiermi a snažiť si vybaviť výklad učiteľa zo školy, keď vám všetko 5 minút videa pripomenie? Jedným z vlogerov, ktorí vám zachránia mnoho času, je aj Marek Valášek, ktorý vlastní aj web www.mathematicator.com, kde sa tiež snaží podať matematiku jednoducho a pochopiteľne. A plusom je, že nie vždy ide len o nudné príklady.

Prečo si teda nezjednodušiť  život na škole? A prečo nenabrať nové informácie z oblasti, ktorú máte radi? Je to staré klišé, ale YouTube je krajina nekonečných možností.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Veronika FrtúsováDátum 31. augusta 2016Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: