Poznáte horor Megan is Missing? Pre toto patrí k tým najdesivejším...

Zdieľať
Screen shot 2017 05 18 at 12 47 26 am.jpg

Horor Megan is Missing je medzi fanúšikmi hororu akosi zabudnutý. Ak ho ani vy napriek tomu, že máte radi tento žáner, nepoznáte, mali by ste to napraviť. 

Horor Megan is Missing je pre tých, ktorí ho videli, niečo, na čo tak ľahko nezabudnú. Podľa viacerých fanúšikov hororu je to jeden z najdesivejších hororových filmov posledného desaťročia. Megan is Missing je totiž podľa mnohých veľmi dobre spravený horor. Dej sa točí okolo normálnych dievčat, ktoré bývajú na jednej ulici. Nedeje sa nič záhadné ani nadprirodzené, a to je to, čo je desivé. Film totiž zobrazuje bežné denné situácie, a práve to, že je natočený podľa skutočnosti, nám spôsobuje zimomriavky.

Horizon33_2017 5 22_12 13 30.jpg

Film je totiž inšpirovaný udalosťou, ktorá vydesila celé USA. Stalo sa to v januári 2002 v Oregone, kedy cestou na školský autobus zmizla bez stopy 12-ročná Ashley Pond. Dva mesiace po jej zmiznutí sa stratila aj jej kamarátka, 13-ročná Miranda, ktorá šla tiež do školy, no do autobusu nikdy nenastúpila. Polícia nadobudla podozrenie, že prípady zmiznutia oboch dievčat spolu súvisia – boli to kamarátky, približne v rovnakom veku a dokonca bývali v tom istom bytovom komplexe. Prípad nabral na obrátkach v lete toho istého roku, kedy syn muža menom Ward Weaver zavolal na políciu a nahlásil, že jeho otec sa pokúsil znásilniť jeho 19-ročnú priateľku. Chlapec policajtom povedal, že jeho otec mu raz spomenul, že on zabil Mirandu a Ashley. Obe dievčatá sa kamarátili s 12-ročnou Weaverovou dcérou a chodievali aj k nej domov. Nasledujúci deň našli vyšetrovatelia na dvore pozostatky Ashley. Mirandino telo našli priamo v dome. Tento prípad však nie je jediný, ktorý inšpiroval vznik tohto filmu. Spája sa v ňom viacero podobných prípadov a v jednom z nich zohrával svoju úlohu aj internet.

Screen shot 2017 05 18 at 12 20 39 am.jpg

Vo filme sú hlavnými postavami 14-ročná Megan Stewart a jej najlepšia priateľka Amy Herman. Film je vyskladaný ako záznam z chatu, záberov z webkamery či domácich videí a iných záznamov, ktoré zachytávajú, čo sa udialo predtým, ako Megan zmizla.

Horizon33_2017 5 22_12 13 17.jpg

Dievčatá sú typické americké stredoškoláčky, ktoré si začnú cez internet písať s nejakým chlapíkom. Do chvíle, kým Megan nezmizne, sa nedeje nič podozrivé a nezvyčajné. Po jej zmiznutí sa Amy rozhodne po kamarátke pátrať a konfrontuje chlapíka, s ktorým si písali. No netrvá dlho a zmizne aj ona.

Ak si tento film pozriete, budete sa na ľudí, ktorí vám povedia, že sa idú stretnúť s niekým, koho „spoznali“ online, pozerať inak. Nikdy totiž neviete, či sa niečo podobné nemôže stať niekomu, kto je vám blízky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom