Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné zmiznutie 8-ročného chlapca: Uniesli ho alebo zahynul v snehovej búrke?

Blizzard
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com.au
reklama:
reklama:

5. decembra 1998 išiel osemročný Derrick Engebretson z Bonanzy v Oregone na výlet s otcom a starým otcom do Winemského národného parku. Rodinka plánovala nájsť vianočný stromček. Oblasť zasiahla snežná búrka, počas ktorej sa Derrick stratil.

Otec a starý otec okamžite zavolali na políciu, ale pátracia skupina nebola schopná nájsť chlapca kvôli zlému počasiu. Pátracia skupina našla len krv a nejaké veci, ktoré mohli patriť Derrickovi, ako napríklad obal od cukríku a záložku z jeho školy. Našli tiež provizórny prístrešok z jedľových konárov. Kým najpravdepodobnejšia teória jeho zmiznutia hovorí o tom, že Derrick zamrzol niekde v divočine, všetky dôkazy nasvedčujú tomu, že chlapec bol unesený.

Séria odtlačkov nôh zaviedla pátraciu skupinu k ceste, kde bol v snehu odtlačok „anjela“. Našli sa svedkovia, ktorí videli pri tejto ceste neznámeho muža s malým chlapcom. V roku 2002 prišiel väzenský spolubývajúci F.J. Milligana, muža obvineného zo znásilnenia detí, s tvrdením, že Milligan rozprával o zavraždení Derricka Engebretsona.

Roky predtým dostal Milligana 36-ročný trest odňatia slobody za znásilnenie a následne vraždu desaťročného chlapca a za sexuálne obťažovanie ďalšieho chlapca. Keď sa príslušné orgány pýtali Milligana na Derricka, povedal im, že chlapca našiel pri ceste a potom ho zabil. Povedal, že ich privedie k chlapcovmu telu, avšak keď pátracia skupina v Milliganom označenej oblasti nenašla žiadne stopy a už vôbec nie telo, Milligan zmenil svoju výpoveď.  Takže v skutočnosti nie je nič, čo by Milligana spájalo s Derrickom a teda jeho zmiznutie ostáva stále záhadou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 30. júla 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: