Záhadné zmiznutia ľudí, ktorých už nikdy nenašli - 1. časť

Zdieľať

Títo ľudia chýbajú svojim rodinám a blízkym už roky – stále sa ich nikomu nepodarilo vypátrať. Existuje veľmi málo dôkazov a stôp, ktoré by pomohli objasniť tieto záhadné zmiznutia.

Fotografia na parkovisku

V auguste roku 1989 bola na jednom parkovisku vo Floride nájdená desivá fotografia. Boli na nej malý chlapec a staršie dievča, uväznení v malom a tmavom priestore. Obidvaja boli zviazaní a mali ústa prelepené páskou.

https://truecrimegarage.com/podcast/blog/photograph-37

Neskôr boli dve unesené osoby identifikované ako 9-ročný Michael Henley, ktorý zmizol počas stanovania s otcom a 19-ročná Tara Calico, ktorú už nikto nevidel potom, čo sa vydala bicyklovať.

Dodnes nebolo zistené, ako sa táto fotografia dostala na parkovisko. Svedkovia však videli bielu dodávku bez okien na danom parkovisku v čase objavenia fotografie.

Taru Calico ani jej bicykel nenašli dodnes. Nájdené boli len kúsky jej rozbitého walkmanu. Pozostatky mladého chlapca našli v horách, v ktorých táboril.

Utekala pred niekým?

21-ročná študentka Maura Murray si 9. februára roku 2004 vytiahla peniaze z účtu a napísala svojmu vyučujúcemu, že zmešká prednášku, pretože zomrel člen jej rodiny.

Na Woodswillskej ceste Maura stratila kontrolu nad autom a narazila do snehového záveja. Okoloidúci vodič sa jej opýtal, či potrebuje pomoc, no Maura bola v poriadku a povedala, že už zavolala svojej automobilovej poisťovni. Vodič teda odišiel, no aj tak radšej zavolal políciu.

Po 10-tich minútach dorazila na miesto polícia, no po Maure sa akoby zľahla zem. Jej auto bolo zamknuté a v snehu nevideli žiadne ľudské stopy. Ani pomocou policajných psov či helikoptéry Mauru nedokázali nájsť.

Maura2.jpg
https://www.facebook.com/MauraMurray2004/photos/a.662457030477053.1073741827.662425687146854/1261786447210772/?type=3&theater

V Maurinom aute našli jej mobil, kreditné karty, mapu s trasou do Vermontu a krabicu vína. V jej internátnej izbe našli všetky Maurine veci zabalené v krabiciach.

Od dňa kedy Maura zmizla, ju polícia ani detektívi do dnešného dňa nevedeli vypátrať.

https://en.wikipedia.org/wiki/Disappearance_of_Maura_Murray

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom