Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pred 94 rokmi im polícia priviedla domov chlapca, ktorý mal byť ich syn. DNA testy teraz ukázali, že to tak nebolo

Bobby4 664x498.jpeg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
boredomtherapy.com
reklama:
reklama:

Únos dieťaťa je pre rodičov veľmi bolestivou záležitosťou, a tak pre nich môže byť ľahšie žiť v lži ako v neistej realite. Niekdy pravda nevypláva na povrch nikdy, inokedy sa ukáže po rokoch…

V lete v roku 1912 v meste Opelousasa v americkej Louisiane sa rodina Dunbarovcov vrátila zo súťaže v chytaní rýb, ktorá sa konala na jazere Swayze. Rodina si vychutnávala spoločný obed, keď si rodičia Percy a Leslie uvedomili, že ich najstarší syn Bobby s nimi nie je pri stole.

boredomtherapy.com

Po Bobbym nebolo nikde ani chýru ani slychu, až kým dobrovoľníci, ktorí ho hľadali, neobjavili odtlačky detských chodidiel vedúce na okraj mesta do blatistých močiarov. Neznámy človek, ktorého stretli cestou k močiarom, dobrovoľníkom povedal, že videl malého 4-ročného Bobbyho. Na základe toho, čo im tento pocestný povedal, si všetci mysleli, že sa malý chlapec stal obeťou únosu.

boredomtherapy.com#215;351.jpgboredomtherapy.com

Otec malého Bobbyho Percy bol známym realitným a poisťovacím agentom v meste a bol ochotný okamžite zaplatiť detektívnej agentúre, aby vytlačila Bobbyho fotku a poslala ju do každého okresu od Texasu po Floridu.

boredomtherapy.com#215;351.jpgboredomtherapy.com

Mesto Opelousas prisľúbilo za nájdene Bobbyho odmenu tisíc dolárov a tiež dalo prísľub, že sa nebude pýtať na žiadne otázky, ak im chlapca niekto privedie. Začalo sa teda rozsiahle pátranie po všetkých južných štátoch.

boredomtherapy.com#215;351.jpgboredomtherapy.com

Po ôsmich mesiacoch, v apríli 1931l, dostala rodina Dunbarovcov správu z mesta Hub v Mississippi. Správa hovorila, že chlapca, ktorého popis zodpovedá popisu malého Bobbyho, našli v opatere muža menom William Cantwell Walters, opravára pián a organov. William v tom čase cestoval s chlapcom cez Mississippi a tvrdil, že mu to chlapcova mama menom Julia Anderson dovolila.

boredomtherapy.com#215;351.jpgboredomtherapy.com

Julia Williamove slová potvrdila. Chlapec mal byť nemanželský syn Williamovho brata a mal sa volať Bruce Anderson. Napriek ich svedectvu sudca vyhlásil, že malý Bruce je v skutočnosti Bobby, unesený syn rodiny Dunbarovcov, a zveril chlapca do opatery Percyho a Leslie.

boredomtherapy.com#215;498.jpegboredomtherapy.com

Niektoré noviny v tom čase napísali, že chlapec po tom, ako súd rozhodol o opatrovníctve u Dunbarovcov, zakričal na Juliu „Mama!“. Ďalšie svedectvá tvrdili, že mladší syn Dunbarovcov chlapca okamžite spoznal ako Bobbyho. Julia nemala dostatok peňazí na to, aby presvedčila súd, aby prípad obnovil, a tak jej dieťa vzali a prípad bol uzavretý.

boredomtherapy.com

William Cantwell Walters bol uznaný vinným a strávil dva roky vo väzení a nikdy sa potom nepostavil pred ďalší súd. Brucea vychovala rodina Dunbarovcov a čoskoro zabudol na Juliu či Williama. Chlapec prežil zvyšok života ako Bobby Dunbar a po smrti bol pochovaný v hrobke rodine Dunbarovcov, mal štyri deti a zomrel v roku 1966.

boredomtherapy.com#215;469.jpgboredomtherapy.com

V roku 1999 Bobbyho vnučka Margaret objavila zložku s prípadom svojho starého otca a rozhodla sa, že podstúpi test DNA. Ten ukázal, že nemá spoločné DNA s rodinou Dunbarovcov, a tak ani jej dedko nemohol byť stratený Bobby.

boredomtherapy.com#215;469.jpgboredomtherapy.com

Otec Margaret, ktorý mal byť synom Bobbyho Dunbara, išiel tiež na DNA testy, ktoré odhalili, že v skutočnosti bol synom Brucea Anderson. To, čo sa stalo skutočnému Bobbymu Dunbarovi, už asi zostane navždy záhadou…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 29. marca 2017Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: