Prekvapenie v SaS: Sulík zlákal Miku. Bude kandidovať za liberálov!

Zdieľať
Sulík podľa najnovších informácií zlanáril do svojej strany Václava Miku
Foto: SITA

Doplňuje silné meno. Richard Sulík momentálne vo svojej strane rieši kandidátku do najbližších parlamentných volieb. Potom, ako sa SaSke spustila vlna kritiky okolo Ľubomíra Galka, ktorý spoločne s Jozefom Rajtárom nebudú zrejme za liberálov vôbec kandidovať, mal šéf opozičnej strany do rado zlanáriť človeka poriadne silného kalibru.

Informáciu o novom mene na kandidátke strany Sloboda a Solidarita priniesol denník Pravda. Koho teda Sulík k sebe zlákal? Ide o Václava Miku, ktorý by mal podľa všetkého obsadiť jedno z popredných miest, ktoré mu ponúkol samotný šéf strany. Mika pritom v minulosti kandidoval za primátora mesta Bratislave, kde prehral súboj s Matúšom Vallom. Vtedy zaostal a svojim súperom o takmer 14 percentuálnych bodov. Napriek tomu ho volilo vyše 36 tisíc ľudí len v Bratislave, kde je vo voľbách strana SaS vždy veľmi silná. Ako zafunguje Mika na celom Slovensku je však otázne.

Celú situáciu okolo bývalého šéfa Markízy, RTVS, či rádia Expres okomentoval aj samotný Sulík, ktorý medializované informácie nepotvrdil, ani nepoprel. „Ku kandidátke sa vyjadrím až v pondelok. Nechajte sa prekvapiť milí čitatelia Najky.sk,“ povedal nám so záhadným úsmevom šéf liberálov. Ani Mika nebol o nič zdieľnejší, no rovnako ako Sulík správy nepoprel. „Všetko má svoj čas. Zatiaľ to nemôžem ani potvrdiť, ani vyvrátiť. Ale nie je tajomstvom, že s Rišom Sulíkom mám veľmi dobrý vzťah,“ doplnil šéfa SaSky Mika. Zdá sa teda, že sa v prípade saskárov shcyľuje k naozaj zaujímavej jeseni a predvolebnej kampani.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom