Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbeh Kate Webster: Svojou obeťou nakŕmila malé deti!

Kate webster.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: the-lineup-new.openroadintegrat.netdna-cdn.com
reklama:
reklama:

V roku 1879 írska slúžka Kate Webster zabila svoju zamestnávateľku, uvarila jej telo a nakŕmila ním malé deti…

Keď Julia Martha Thomas zamestnala Kate Webster, aby sa jej starala o domácnosť, netušila, že spravila osudovú chybu. Julia žila sama v malom dome mimo Londýna, často cestovala, dobre sa obliekala, ale mala zlú povahu a žiadny sluha u nej dlho nevydržal. Takže keď jej priateľka povedala o Írke hľadajúcej si prácu, na nič sa nepýtala a prijala ju. Nanešťastie nevedela nič o reputácii novej domácej.

V Írsku sa Kate živila ako vreckárka a vo väzení sa ocitla už ako 15-ročná. O pár rokov prišla do Anglicka, kde sa zaľúbila do zlodeja Stronga. Keď s ním otehotnela, opustil ju a ona si začala hľadať prácu ako upratovačka. V dome pokradla veci, predala ich a presunula sa do iného domu. Okrem kradnutia mala Kate aj iné hobby: pitie a bitky.

Po mesiacoch neustálych hádok Julia vyhodila Kate, ktorá prosíkala, aby mohla zostať ešte pár dní, s čím Julia súhlasila. V nedeľu v kostole povedala Julia priateľom, že sa bojí byť sama doma s Kate a keď príde domov, ukončí ich spoluprácu. Toto sa už nestalo.

Kate zhodila Juliu dole zo schodov a skôr, ako stihla volať o pomoc, Kate na ňu skočila a uškrtila ju. Kate potom vzala britvu a pílu a telo rozdelila na časti, ktoré uvarila a napchala do drevenej škatule. Zmestilo sa tam všetko, okrem jednej nohy a hlavy.

Kate trvalo deň, kým všetko upratala. Potom sa obliekla do drahých šiat, vložila hlavu do čiernej tašky a takto išla do krčmy piť s priateľmi.  Kate sa potrebovala zbaviť tela, tak poprosila suseda, aby jej pomohol vziať škatuľu na most a počkala, kým muž odíde. Tak Kate mohla zhodiť telo do rieky  Temža. Muž počul šplechot, keď odchádzal, ale nerozmýšľal o tom. Telo bolo objavené na druhý deň, ale bez hlavy nebolo možné identifikovať obeť.

Nasledujúce týždne Kate žila Juliin život, spala v jej posteli, nosila jej oblečenie a šperky a predávala jej veci. Predala nábytok, dom, dokonca zlaté výplne zo zubov. Dokonca sa pokúsila predať vyvarený tuk z Juliinho tela do reštaurácie. Keď to nevyšlo, nakŕmila ním mladých chlapcov, ktorí zjedli dve plné misky.

Konečne si sused spočítal dve a dve dokopy, no Kate ušla do Írska unikajúc polícii. Bola však rýchlo chytená a poslaná späť do Anglicka, kde bola obvinená z vraždy. Pred obesením všetko vyrozprávala kňazovi – všetko okrem miesta, kde skryla hlavu.

V roku 2010 David Attenborough, ktorý prehľadával svoj pozemok, pretože plánoval prístavbu, objavil rozbitú lebku bez zubov. Po prezretí policajných záznamov a po teste uhlíkovou  metódou, bolo zistené, že lebka patrí Julii Marthe Thomasovej.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. júla 2016Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: