Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbehy o prostitútkach 1. časť. Smrť Elizabeth v izbe číslo 109, či duch bohatej prostitútky

8 franklin hotel 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Keď počujeme slovo príbeh o duchoch, predstavíme si staré hrady a zámky, či cintoríny so strašiacimi dušami prechádzajúcimi sa v tieňoch. Pre mnohých takéto príbehy sú len výmyslami a fantáziami. Ale niektorí ľudia majú myseľ otvorenú pre paranormálne aktivity a skúšajú porozumieť neznámemu. Sú tieto stratené duše z minulosti? Ak áno, kto sú a prečo tu ostávajú? Tu sú príbehy o prostitútkach, ktorých smútok, hnev, krivda a energia nechcú opustiť tento svet a budú strašiť ľudí aj naďalej.

Elizabeth

Na začiatku 20. storočia sa mestu Goldfield v Nevade výborne darilo. Bolo to banícke mesto, kde sa usadili tisíce ľudí a snívali o tom, ako sa stanú boháčmi. V roku 1908 bol Goldfield Hotel postavený nad banskými šachtami a ostal tu stáť do dnešných dní- spolu s pár duchmi. Okrem samovraždy v hoteli v roku 1915, ktorá so sebou priniesla najviac znepokojivých príbehov o duchoch, došlo k niečomu znepokojivému v izbe číslo 109. Pôvodný majiteľ hotela George Winfield mal aféru s prostitútkou menom Elizabeth. Elizabeth neplánovane otehotnela a kvôli obavám z rečí verejnosti, George pripútal prostitútku k radiátoru v miestnosti 190. Tu ju držal skrytú pred zrakom verejnosti. Keď sa dieťa narodilo, Winfield ho údajne hodil do banskej šachty v suteréne a nechal Elizabeth zomrieť pripútanú k radiátoru. Od tej doby mnoho návštevníkov tvrdilo, že videlo ducha nebohej prostitútky v miestnosti 109 a cítili jej ľadovú prítomnosť. Z tejto miestnosti tiež počuť ozvenu výkrikov novorodenca.

Sammie Dean

Medzi rokmi 1920 až 1930 bolo Jerome v Arizone malebným baníckym mestom. Ulice boli lemované salónmi, opitými baníkmi a nevestincami vo vychýrenej mestskej časti. Jednou z dám bola aj Sammie Dean. Dokonca aj na dnešné štandardy bola prekrásna a získala mnoho obdivovateľov. 10. júla 1931 bolo jej mŕtve telo nájdené na podlahe v izbe v časti mesta známej ako Alej manželov. Bola zbitá a uškrtená. Najskôr si polícia myslela, že motívom bola lúpež, pretože prostitútka bola známa tým, že nosila pri sebe veľký obnos hotovosti. Keď bolo telo objavené, jej peňaženka bola prázdna. Pár rokov po jej smrti sa začali množiť správy o jej zjavení v Aleji manželov. Niektorí svedkovia tvrdili, že jej duch sa potuluje nocou a objavili sa aj správy o tom, že v prázdnych hostincoch a uličkách počuť hlasy, dvere sa samé zatvárajú, cítiť vôňu parfému. Objavovali sa zvláštne tiene, fantómove kroky. Dnes je Jerome známe ako mesto duchov, ktoré aj skeptických kritikov premení na veriacich. Totožnosť vraha Sammie Dean ostáva záhadou.

Lilly

Od roku 1850 má Franklin Hotel v Strawberry Point v Iowe podiel návštevníkov, ktorých duša hotel neopúšťa. Vzhľadom k histórii viažúcej sa k hotelu sa sem hrnie množstvo turistov, ktorí dúfajú, že uvidia Lilly, najznámejšiu obyvateľku mesta. Podľa miestnej legendy bola Lilly prostitútka, ktorá mužov „bavila“ v izbe číslo 7. Hoci sa nevie, ako Lilly zomrela, jej duch neodišiel v pokoji. Mnoho návštevníkov hlásilo smutnú a nepríjemnú prítomnosť v izbe číslo 7, rovnako ako počuli aj podivné zvuky. Jeden muž, ktorý v hoteli prežil 42 rokov často počul spev a stonu prichádzajúci z miestnosti nad ním, aj keď bola izba číslo 7 prázdna. Najzaujímavejší príbeh pochádza od Dougha Schmidta, skeptika a spolumajiteľa hotela. Raz neskoro v noci videl ženu v dlhých levanduľových šatách ako kráča zo vstupnej haly do jedálne. Keď žene povedal, že už je zavreté, žena prešla do vedľajšej miestnosti a záhadne zmizla. Dough nedokáže presne vysvetliť, čo zažil, ale vie, čo videl.

commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 25. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: