Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodičia sa jej smiali, čo zas vymyslela. No o tri roky ich smiech prešiel, keď sa stala milionárkou

Dievca.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Dievčina si išla za svojím cieľom a urobila to najlepšie, čo mohla. 

Dievčatko menom Candela sedela v roku 2013 na gauči v nemocnici. Jej tvár bola studená a bledá. Vzhľadom k tomu, že Candela má leukémiu, trávi väčšinu svojho detstva na onkologickom oddelení. Jedného dňa ju uvidela dobrovoľníčka, ako smutne sedí a nudí sa. A tak jej ukázala, ako robiť jednoduché farebné náramky. Vtedy nikto netušil, že toto malé gesto prerastie do niečoho obrovského.

148721_277533959115292_3744752556345933727_n
www.facebook.com

Po svojom prepustení Candela ukázala kamarátkam, ako pliesť tieto náramky. Bohužiaľ, stav sa jej zhoršil a čoskoro sa znova musela vrátiť do nemocnice. Ale jej priatelia mali skvelý nápad. Čo tak predávať náramky a použiť peniaze na zaplatenie liečby Candelas? Keď sa rodičia o tom dozvedeli, prišlo im to veľmi vtipné. Neverili, že im to zarobí toľko peňazí. Ale toto nikoho neodradilo. Candela a všetci jej priatelia vyrobili veľké množstvo náramkov a začali ich predávať.

A potom sa začali diať veci. Ľudia z celého mesta chceli „Candelas“ náramok. (Dievčatá pomenovali náramok po nej). Všetci neúnavne pracovali na vytváraní náramkov, ktorých cena bola od 2,50 € do 4,50 €. Avšak, dopyt bol tak veľký, že ledva stíhali držať krok s „objednávkami“. Takže natočili video, ako sa vyrábajú tieto náramky, aby im mohli aj iní ľudia pomôcť.

www.youtube.com

Medzitým uplynuli tri roky. Candela je po transplantácii kostnej drene a dobre sa zotavuje. Nakoniec náramky zarobili viac ako jeden milión eur. Ešte pôsobivejšie je to, čo Candela urobila s peniazmi. Darovala peniaze nemocnici Sant Joan de Déu, kde pôjdu na výskum rakoviny.

Neuveriteľných 600 km priadze bolo spracovanej na výrobu viac ako 274.000 náramkov, a malo by ich byť ešte oveľa viac. Candela hovorí šťastne: „Som veľmi hrdá, že sme získali toľko peňazí a toľko ľudí nám pomohlo.“

Skvelá myšlienka mala veľký úspech!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 7. februára 2017Zdroj www.heftig.de © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: