Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhovor s Patrou Bene: Netreba podporovať negatívne veci. Robte dobré skutky!

Titulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Patra Bene chce vo svete šíriť iba pozitívnu energiu a radosť. Pripravili sme si pre vás  rozhovor, v ktorom prezradila svoje najväčšie sny a čo jej skutočne dokáže urobiť radosť.

Práve si sa vrátila z dovolenky. Kde si bola a ako bolo?

Na dovolenke bolo super, ale krátko. Boli sme v Egypte v Hurghade a je to magické miesto. Iná kultúra, iné prostredie, bolo cítiť, že už nie sme doma. Ale tak si nás rozmaznali, že sa mi týždeň po príchode nechcelo doma variť ? . Keď človek pracuje 7 dní v týždni, tak by potreboval aj mesačnú pauzu pri mori, ale to si bohužiaľ ešte nemôžeme dovoliť.

19621333_779123325604017_2475761103349151402_o.jpg
Foto: www.imgur.com

Čo ťa čaká nasledujúce dni, keď si už doma?

Prvé dni som musela odpísať na všetky maily, ktoré mi prišli a následne som sa pustila do práce. Samozrejme, zo začiatku som do toho nešla s veľkým nasadením, ale tak postupne som nejako musela začať.

Študuješ alebo už iba pracuješ?

Pracujem. Ja som typ človeka, ktorému by bola VŠ na dve veci… Vyskúšala som jeden semester aby som mohla povedať, že to nie je nič pre mňa a potom som si šla vlastnou cestou ako som to cítila a vyzerá to tak, že som spravila najlepšie rozhodnutie v mojom živote doposiaľ.

14940144_655278941321790_1232520779036647785_o.jpg
Foto: www.imgur.com

Ako si sa vlastne dostala k natáčaniu videí?

Všetko to začalo náhodne, keď som sa dostala k zrkadlovke. Bola som v maturitnom ročníku a známa mi volala, či by som nechcela kúpiť zrkadlovku. Dovtedy som o nič podobné nejavila záujem, ale zobrala som ju. Fotila som s ňou možno 3x a to bolo všetko za celý rok. Po maturite sme šli do Prahy a zobrala som si foťák so sebou a tam to všetko začalo. Nebola som typický turista čo všetko fotí len tak, ale hľadala som peknú kompozíciu a emóciu. Následne na Vianoce som dostala kurz na fotenie a odvtedy som do toho spadla. Teda, fotila som cca rok a potom prišlo také BUM, že chcem skúsiť video a do toho som sa zamilovala hneď. Tak som z fotenia prešla čiastočne k točeniu. Vtedy som vlastne ani nevedela, že nejakí YouTuberi existujú. Točila som vtedy backstage z koncertov.

Takže aj fotíš. Povedz nám o tom niečo viac.

Fotenie beriem viac menej už ako hobby. Ak sa mi niekto ozve, že potrebuje nafotiť niečo na zákazku, tak to spravím. Ale sama už veľmi fotenia nevyhľadávam. Mám toľko práce, že ak mám voľno, tak si točím na YouTube alebo sa venujem priateľovi. Občas, raz za 3 mesiace, dostanem chuť na nejaké fotenie, ale tam si vyberám sama modelku a tému. Ale už ma to k tomu tak neťahá ako kedysi.

Čo konkrétne na točení ťa najviac napĺňa?

Milujem ten fakt, že moje abstraktné myšlienky premieňam na konkrétne veci. To, čo vznikne v mojej hlave môžem niekomu ukázať. Potom samotnú post produkciu, kde z obyčajnej nahrávky spravím filmovú scénu. Úprava farieb, strih, hudba, dráma…všetko dokopy sa to zmieša ako drink a potom si to môžeme všetci vychutnať. Ak moja tvorba ešte aj pomôže niekomu, tak je to bonus a pocit na nezaplatenie. Čo sa týka točenia v práci, kde mám zadané čo musím natočiť a čo tam musí byť, tak tieto veci beriem ako obrovskú výzvu. Niekto má predstavu a ja ju mám zachytiť na video, aj keď mu nevidím do hlavy. Táto vec je taktiež magická a milujem to!

Aký máš názor na celkovú YouTuberskú „scénu“?

Ja tieto YouTube veci moc neriešim, lebo po prvé, nemám na to najmä čas a energiu a po druhé, nejako som z toho vyrástla. Keď si teraz prečítam starší rozhovor so mnou, tak sa zasmejem a poviem si, že netreba podporovať negatívne veci vo svojom živote. Nikdy som si tu nehľadala kamarátov, išla som do toho sama za seba a tak to aj bude. Bez ohľadu na to, kto má koľko odberov je každý jeden človek pre mňa rovnaký. Až jeho charakter a správanie voči mne a druhým, mi o ňom utvorí obraz v mojich očiach.

13517372_590438207805864_1857314098523138867_o.jpg
Foto: www.imgur.com

Myslíš si, že YouTube už je, alebo bude v budúcnosti súčasťou každého z nás?

Nemôžeme povedať, že každého z nás. Čo sa týka našej generácie a generácie našich rodičov, YouTube zasahuje do života väčšiny. Či už tam niekto hľadá how to, alebo YouTuberov, alebo hudbu, je užívateľom YouTube ako takom. YTB je pre mňa novodobá TV, kde sledujúci vie priamo zasiahnuť do deja, zatiaľ čo divák televízie nič nezmôže.

YouTuberov stále pribúda. Čo je podľa teba potrebné, aby sa noví YouTuberi presadili medzi silnou konkurenciou?

Ja si myslím, že pokiaľ to človek robí pretože ho to baví, dostane sa celkom ďaleko. Treba, aby noví YouTuberi nikoho a nič nevyužívali, lebo ľudia si to všimnú alebo sa inšpirujú a potom to bude len a len zlé. Dôležitá je hlavne originalita/kvalita a trending. Ak niekto spraví super video, ktoré tu už bolo, ľudia si ho všimnú. Na originalitu by som počkala, až kým bude mať nejakú základňu subscribers, aby sa to posúvalo ďalej.

Natáčaniu sa venuješ približne dva roky. Kde berieš inšpiráciu a tie správne podnety ako to urobiť?

Z 98% točím to, čo mi napadne počas dňa. Nejaký príbeh, nejaký sketch hocičo, čo mi príde prirodzene do hlavy. Tie 2% sú to, keď vidím na YouTube nejaké video a mne napadne na základe iného videa nápad, ktorý sa snažím spraviť podľa svojho. Veľmi nepozerám samotné videá iných, aby som sa náhodou neinšpirovala až príliš, takže ak sa nájde zhoda, tak je to čisto náhoda. ALE! Musím sa priznať, moja milovaná americká YouTuberka Alisha spravila veľmi zaujímavé video, ktoré by som chcela aj ja vyskúšať a bude to sranda. Samozrejme, priznám vo videu, že je to inšpirácia priamo od nej.

12509730_1514991838795838_3399557284504235382_n.jpg
Foto: www.imgur.com

Čo na túto prácu hovoria ľudia z tvojho okolia?

Veľmi to neriešime. Keď sme vonku, tak máme kopu tém na preberanie, ak sa dostaneme k môjmu kanálu, tak som nasadená sa argumentačne brániť, lebo nie každý má pochopenie pre moju tvorbu. Aj keď je to niečo ako sketch a iní to berú za trápne, ja sa bránim, lebo je to môj nápad, môj čas, moja technika, moje peniaze, moja investícia. Človek vidí za tým všetkým len výsledok, ale všetko čo tomu predchádzalo nie. A to ma najviac mrzí a nad týmto by sa mali zamyslieť aj tí čo hádžu disslikes. Ja som vlastne vonku Paťa, obyčajné dievča, čo chodí do práce. Len na YouTube som Patra – bláznivá a pozitívna.

Stretla si sa aj s nejakými negatívnymi reakciami?

Samozrejme, kto nie? Je len na človeku ako to príjme. Ja som stále bojovník a obhajujem sa. V realite som sa našťastie s negatívnymi reakciami ešte zatiaľ nestretla a dúfam, že to tak aj ostane.

Sleduješ práce iných YouTuberov?

Iba amerických a to Evu a Alishu. Už ani tie nesledujem pravidelne, lebo som workoholik a vždy si nájdem niečo na prácu. Ak chcem niečo do pozadia, tak si pustím ľudí, ktorých odoberám.

Čo by si chcela v budúcnosti dosiahnuť, aké sú tvoje sny?

No, ja mám stále pocit, že som sa narodila pre to, aby som pomohla zvieratám. Takže by som chcela dosiahnuť viditeľnú zmenu a pomoc útulkom. Môj sen je, aby každé jedno zviera na zemi malo lásku a domov. Aby útulky boli len ako strediská na dočasný odchyt zatúlaným zvieratám, ktoré nakoniec skončia so svojou rodinou. Mám sen aj voči ľuďom, aby nerobili zlé veci. Aby netýrali nevinné zvieratá, aby mali pochopenie a empatiu a aby konali dobro.

19679225_779123328937350_3559613213616809369_o.jpg
Foto: www.imgur.com

Odkáž niečo našim čitateľom a tvojim fanúšikom. 

Chcela by som, aby každý jeden z vás robil to, čo ho napĺňa a čo ho baví. Aby každý z vás mal silu hlasu a vedel sa presadiť aj napriek tomu, že proti nemu idú iní ľudia. Aby ste boli dobrí na svoje okolie a tým inšpirovali ďalších ľudí k dobrým veciam. Aby ste mysleli na budúcnosť, nie len na svoju ale aj ostatných, lebo veľa krát sme priamou súčasťou druhých životov. Dúfam, že po stretnutí s mojou osobou na internete budete mať dobrú náladu a že konečne niečo spolu zmeníme ?.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SifkaDátum 6. júla 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: