Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhovor s Luckou: Čo ju hnevá na GoGovi a ako prekonáva svoju hanblivosť?

lucka
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: instagram.com
reklama:
reklama:

Lucku môžeš poznať z videí youtubera GoGa, pretože už nejaký ten čas spolu tvoria pár. Približne pred mesiacom však začala natáčať svoje vlastné videá. Tak sme ju oslovili a Lucka nám s radosťou odpovedala na pár otázok :-)

Lucku môžeš poznať aj pod jej umeleckým menom LucyPug, pod ktorým vydáva videá a svoju vlastnú kolekciu tričiek či doplnkov. Toto umelecké meno vzniklo spojením jej mena a obľúbenej psej rasy. Na YouTube má viac ako 143 000 odberateľov, čo je za ten krátky čas naozaj slušné číslo :-) Vo videách sa venuje móde, DIY nápadom, ale nechýbajú ani videá s GoGom.

lucka 3
instagram.comFoto: instagram.com

Berú ťa ľudia stále len ako GoGovu priateľku alebo už ako serióznu youtuberku?

Lucka: Keďže ma ľudia spoznali vďaka účinkovaniu v GoGových videách, myslím, že to ešte potrvá, kým ma zaradia do skupiny samostatných youtuberiek. Momentálne ma však väčšina vníma ako GoGovu priateľku, ktorá začala tvoriť a pracovať aj na svojich videách.

Čo ťa viedlo k tomu, že si začala konečne sama natáčať?

Lucka: Je pravda, že ma dlhší čas Daniel snažil prehovoriť na natáčanie, tvrdil mi, že mi to pôjde a že si myslí, že mám potenciál. No ja som mu neverila a hlavne ani sebe. Odvtedy, čo spolu bývame som začala aj ja trochu žiť ‘’youtuberský život’’ keďže pri mne dennodenne natáčal, strihal a podobne. Časom som si začala uvedomovať, že by ma to tiež bavilo, tak som sa v jeden deň prekonala a natočila svoje prvé video, ktoré malo prekvapivo úspech aj napriek niektorým neprajníkom :-)

Čakala si, že tvoje videá budú mať taký úspech?

Lucka: Zo začiatku som mala obavy, ako ľudia zoberú, že som rozbehla vlastný kanál. Vedela som, že ma určitá skupina ľudí bude odsudzovať za to, že sa mi rýchlo nazbierali odberatelia a s nimi aj prichadzajúce videnia. Ale určite som nečakala, že ma bude podporovať taká veľká skupina ľudí a že ich moje videá upútajú. Snažím sa byť na videách prirodzená a možno práve to stojí za toľkými dobrými ohlasmi. Každý milý komentár a ohlas ma posúva ďalej.

Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

Lucka: Svoj YouTube kanál ešte len rozvíjam, takže prvé videá boli rôzne tagy, ktoré sme už mohli vidieť aj u iných youtuberov. Čo sa týka mojej série DIY, nápady čerpám z rôznych internetových stránok, ktoré sa snažím obohatiť niečím svojím :-)

Pomáha ti Daniel pri vymýšľaní videí alebo si samostatná?

Lucka: Možno zo začiatku ma usmerňoval, akým štýlom by som sa mohla pobrať, ale videá som si vždy vymýšľala a plánovala sama. Je to predsa môj kanál a nedovolila by som si pýtať sa ho po každom videu, aké mám natočiť ďaľšie. Mám v hlave ešte pripravených dosť nápadov na video :-P

Čítaš si komenty? Ako znášaš kritiku?

Lucka: Po každom pridaní videa si vždy pozriem hodnotenie a komentáre, zaujíma ma, ako ľudia na video reagujú. Každý pozitívny komentár a ohlas ma veľmi teší, práve vtedy zisťujem, že sa naozaj oplatilo tak dlho pracovať na videu. A čo sa týka kritiky…kebyže nemám kritiku, robila by som asi niečo zle. Ak mi niekto napíše komentár, kde povie jeho názor a čo by som mala zlepšiť do budúcna, som len rada, pretože to ma posúva ďalej, aby som sa zlepšovala vo videách a zvýšila ich kvalitu. Z komentárov typu ‘’všetko máš len vďaka Gogovi’’ (väčšinou ešte s gramatickými chybami) si veľkú hlavu nerobím. Najprv som si každú kritiku moc pripúšťala k srdcu, ale časom som zistila, čo môžem brať vážne a čo nie :-)

Čo na tvoju tvorbu hovorí rodina a priatelia? Podporujú ťa?

Lucka: Moja rodina ma jednoznačne podporuje, dokonca, mi dávaju námety na ďaľšie videá :-D A samozrejme, že každé pridané video hneď pozerajú, rovnako ako Danielove.

Zastavujú ťa ľudia na ulici alebo v meste?

Lucka: Zastavujú, ale väčšinou sa hanbia. Veľakrát vidím, že sa ma spoznali, aj by radi za mnou prišli, ale asi sa ešte boja ako budem reagovať. Mňa milí a slušní ľudia len potešia :-)

Nežiarliš na Dankove fanynky?

Lucka: Rozhodne nie. Danko je rozumný chalan a vďaka jeho správaniu viem, že sa nemám čoho báť :)

Čo ti pomáha prekonať hanblivosť?

Lucka: Vždy si poviem, že stres mi nepomôže, práve naopak. Síce ja ho dosť ťažko prekonávam, pomáha mi napríklad nevnímať kameru ako objekt, vďaka ktorému ma vidia stovky tisíc ľudí, ale ako kamárata, s ktorým sa len rozprávam.

lucka 2
instagram.comFoto: instagram.com

S kým z youtuberov vychádzaš najlepšie?

Lucka: S Danielom! :-D Ale nie, rozumiem si napríklad aj so Selassiem, Zdochliakkom, Hoggym, Jirkom Králom a mala som možnosť tráviť čas aj s Teri Blitzen. Ostatných youtuberov poznám, ale iba sme sa zoznámili. :)

Plánuješ spoluprácu aj s inými youtubermi? Nejaké challenge?

Lucka: Určite áno a rovnako plánujem do videí zapojiť aj moje kamarátky.

Môžeš prezradiť niečo o Dankovi alebo vašom vzťahu, čo ľudia ešte nevedia?

Lucka: Myslím, že ľudia už vedia asi všetko o našom vzťahu, čo by mali vedieť :-D

Ako ste sa zoznámili a čo sa ti na ňom páči najviac?

Lucka: S Dankom sme boli spolužiaci na strednej škole, ale prvé roky sme si moc nerozumeli. Časom, ako sme dospievali, sme si prišli na chuť a zistili, že máme veľa spoločného a je nám spolu dobre.

lucka a gogo
instagram.comFoto: instagram.com

Nezavadziate si v byte pri natáčaní videí?

Lucka: Nie, ja rešpektujem, že niekedy potrebuje svoj priestor na tvorbu videí a práve vtedy chodím domov k rodičom, kde na chvíľu vypnem, v kľude si zostrihám a pripravím svoje videá a potom zas prídem do bytu. Myslím, že to takto funguje, keď každý z nás má svoj priestor, ako keby sme mali byť celé dni zavretí spolu v jednom byte.

Má Danko nejaký zlozvyk, ktorý ti na ňom prekáža?

Lucka: Každý človek má svoje chyby a keby mi na ňom niečo vyslovene prekážalo, tak s ním netvorím pár. Ale občas ma hnevá jeho pracovná vyťaženosť, kvôli ktorej nemá vôbec čas na aktivity mladého chalana. Jeho prioritou sú videá a YouTube, čo musím rešpekovať. Rovnako musím brať na vedomie, že nie vždy bude mať na mňa čas a že nie vždy nejaký náš plánovaný výlet nezruší. Ale to k práci youtubera patrí.

Čo by si do budúcna chcela robiť okrem YouTube? Neplánuješ ísť na vysokú školu?

Lucka: Momentálne mám ukončenú strednú umeleckú školu, na ktorej som sa venovala grafickému dizajnu. Všetko okolo umenia a dizajnu ma veľmi baví a presne v tomto duchu by som si predstavovala aj svoju budúcu prácu. Po strednej škole som sa rozhodla ešte pre vysokú, konkrétne marketingovú komunikáciu, ktorá je prepojená aj s dizajnom. Veľmi sa teším na to, čo ma ešte čaká na vysokej škole a popri nej. Popri vysokej plánujem naďalej točiť videá a nájsť si nejakú prácu, pri ktorej získam prax do budúcna.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Lucka: Priznám sa, že obľubujem dlho vyspávať a hlavne teraz počas prázdnin. Takže vstanem v hodine, kedy mnohí sa už pripravujú obedovať, pozriem novinky na sociálnych sieťach, odpíšem na emaily, spravím si raňajky, natočím alebo zostrihám video, riešim veľa vecí okolo mojich tričiek, ktoré predávam, idem von s kamarátmi a večery trávim s Dankom. Ale tak, každý deň je uplne iný, nikdy si nič neplánujem a neviem ako sa deň vyvinie. No čoskoro nastupujem do školy, takže na moje vyspávanie môžem zabudnúť :-P

lucka a gogo 2
instagram.comFoto: instagram.com

Prezradíš nám, čo plánuješ v najbližších týždňoch?

Lucka: V najbližších týždňoch plánujem pomaly sa pripravovať na vysokú školu a prvý semester, popritom si užiť ešte zvyšok mojich 4-mesačných prázdnin a natočiť nejaké videjká.

Trúfaš si tiež na milión odberateľov?

Lucka: Ja odbery nejak neriešim, samozrejme, že ma neskutočne teší, keď mi ľudia pribúdajú, ale v mojom pláne je v prvom rade robiť videá, ktoré bavia ľudí a tým pádom aj mňa. Niesom ten typ, ktorý súťaží, kedy ktorého youtubera predbehne v odberoch. A či si trúfam na milión? To je ešte ďaleko :)

Čo by si odkázala našim čitateľom?

Lucka: Nech si užívajú život, robia čo ich baví a hlavne nech sú sami sebou :) A nech sa darí ;-)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor AďaDátum 16. septembra 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , , ,
reklama:
reklama:
reklama: