Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozprávkové sídlo Michaela Jacksona je na predaj! Hádaj, koľko zaň pýtajú!

michael jackson neverland sídlo
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Sídlo Neverland, ktoré dal postaviť zosnulý spevák Michael Jackson, je na predaj. Cena zodpovedá luxusu a vybaveniu spečateného slávnym menom.

Rozprávkové sídlo Neverland, ktoré dal postaviť Michael Jackson predávajú. Podľa denníka Wall Street Journal je v ponuke za sto miliónov dolárov, čo predstavuje zhruba 91,8 milióna eur.

Ranč sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii na pozemku s rozlohou 1000 hektárov. V areáli nájdeš dva domy pre hostí, jazerá, viaceré bazény, kino pre 50 ľudí, tenisový kurt a basketbalové ihrisko, dokonca aj železničnú a hasičskú stanicu. Kedysi tu bola aj zoologická záhrada so slonmi či orangutanmi, v súčasnosti z nej zostala len lama.

SITA/AP
SITA/AP

Kráľ popu kúpil sídlo, známe aj ako Ranč v Sycamore Valley,v roku 1988 za 19,5 milióna dolárov. Aj pre svetoznámeho speváka bolo však rozľahlú nehnuteľnosť ťažké udržiavať pri živote. Od roku 2007 preto miesto finančne podporovala spoločnosť miliardára Toma Barracka Colony Capital, ktorá najprv vyrovnala Jacksonov dlh vo výške takmer 25 miliónov amerických dolárov a neskôr do údržby nehnuteľnosti a jej okolia ročne investovala päť miliónov dolárov. O tom, že Neverland ponúknu na predaj informoval vlani v lete magazín Forbes. „Sme frustrovaní, nesmierne sklamaní a smutní, že to dospelo až sem… Bohužiaľ, Michael stratil kontrolu nad Neverlandom ešte počas svojho života v dôsledku rád od bývalého manažéra,“ vyjadril sa vtedy nemenovaný zástupca Jacksonovej pozostalosti.

Takto vítal legendárny spevák v roku 2004 vo svojom sídle malých návštevníkov – stovky detí.

SITA/AP
SITA/AP

Tu si Michael Jackson vybudoval svoje malé veľké kráľovstvo.

SITA/AP

Hlavná budova je obklopená zeleňou.

SITA/AP
SITA/AP

Aj interiér pôsobí kráľovsky.

SITA/AP
SITA/AP

Súčasťou pozemku je niekoľko jazier.

SITA/AP
SITA/AP

Opustené vily dnes pôsobia nadmieru tajomne.

SITA/AP
SITA/AP

Rozprávkové miesto, však?

SITA/AP
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 29. mája 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: