Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa preniesť cez rozchod rýchlejšie? Toto radia vedci

Rozchod, pár
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Prekonať porozchodové štádium je jedna z najhorších vecí. Niektorí akoby otočili vypínačom a prekonajú to rýchlosťou blesku, iní však ešte aj po niekoľkých týždňoch posielajú po niekoľkých pohárikoch SMS-ky svojim ex. Ak patríte medzi nich, čítajte ďalej.

Podľa vedcov existuje hneď niekoľko spôsobov, ako sa vyrovnať s rozchodom. Je to predovšetkým vecou mysle a pohľadu na vec. Toto potrebujete vedieť, ak si chcete poradiť s rozchodom ASAP.

1. Ak vzťahujete odmietnutie na seba, bude prekonanie rozchodu ťažšie

Výskumníčka Lauren Howe zo Stanfordu, ktorá spolu s tímom odborníkov skúmala viac ako 800 ľudí, prišla na zaujímavú skutočnosť: tí, ktorí odmietnutie vzťahovali na seba, sa s rozchodom vyrovnávali ťažšie. Ide o ľudí, ktorí odmietnutie považujú za dôkaz toho, že nie sú dosť dobrí alebo milí. Ľudia, ktorí považujú rozchod a odmietnutie za bežnú súčasť života ho berú ako príležitosť k učeniu a vlastnému rastu.

2. Dôležitá je myseľ

Lauren Howe zistila, že tí, ktorí sa domnievajú, že ľudská myseľ sa nemôže zmeniť, trávia viac času premýšľaním nad svojimi ex než tí, ktorí veria, že ich och osobnosť môže rásť a vyvíjať sa.

3. Autobiografická pamäť

Časť mozgu zodpovedná za autobiografickú pamäť začleňuje spomienky s partnerom do pohľadu na seba samého. Daná osoba sa stáva súčasťou našej autobiografie, čo je dôvod, prečo sa človek cíti tak mizerne, keď zrazu z jeho života daná osoba zmizne. Už sa na seba nepozerá ako na niekoho, kto má s kým zdieľať spoločný život

4. Treba vytvoriť nové spomienky bez partnera

Ak sa chcete preniesť cez rozchod rýchlejšie, musíte dostať partnera zo svojej mysle, zo svojho pohľadu na seba. T je dôvod, prečo si toľko ľudí po rozchode nájde nové hobby alebo prechádza veľkými zmenami. Je to dobré, pretože si tak začnete tvoriť nové spomienky a prepisovať svoj životopis.

Rozchody budú ťažké vždy – obzvlášť keď ide o významný vzťah – a nikdy nebude existovať čarovný liek na zmiernenie porozchodovej bolesti. Ale aspoň sa môžeme pokúsiť cez ne dostať rýchlejšie. Treba zastaviť obývanie minulosti a vytvoriť novú budúcnosť. Takže je na čase zrušiť sledovanie ich Instagramu či Facebooku a skúsiť robiť niečo úplne iné.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 23. novembra 2016Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: