Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sajfa si v Dubaji vyskúšal najdlhší mestský lanový sklz na svete

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Na začiatku tohto roka sa Matej „Sajfa“ Cifra so svojou ženou Veronikou vybrali na dovolenku do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Zažili tam veľa zaujímavých vecí, ale tou možno najnezvyčajnejšou bola jazda na lanovom sklze.

Dubaj je považovaný za jedno z najkrajších miest na celom svete, ak nie najkrajším. V meste môžeme nájsť atrakcie, ktoré nikde inde nemáme šancu uvidieť. Veľa z nich navštívil aj Sajfa, ako napríklad svetelnú šou na najvyššej budove sveta, mrakodrape Burdž chalífa. V meste na konci minulého roka otvorili najdlhší mestský lanový sklz. To si Sajfa pri návšteve Dubaja nemohol nechať ujsť.

www.timeoutdubai.com

XLine Dubai Marina, ako je jeho celý názov, bol pôvodne otvorený na limitovanú dobu ešte v roku 2015 pre pozvaných ľudí. V novembri minulého roku, na tej istej trase, otvorili nový, najdlhší mestský sklz na svete. Meria približne jeden kilometer. „Cesta“ začína vo výške 170 metrov nad zemou a dosahuje rýchlosť až 80 kilometrov za hodinu. Cena za jednu jazdu stojí približne 200 €, rezervovať si ju musíte niekedy aj týždne dopredu. Ak tak neurobíte, nemusíte sa tam dostať v hociktorý deň, čo sa stalo aj Veronike.

www.youtube.com

Sajfa si chcel celú jazdu natočiť na svoju GoPro kameru, to mu však nebolo umožnené. Celú nahrávku mu poslala firma až o pár dní. Sajfa bol pred jazdou plný nadšenia a nedočkavosti. Po pristáti sa ho kameraman opýtal na jeho pocity. On odpovedal: „Myslel som si, že budem viac vystrašený, ale keď som bol už vo vzduchu, bolo to úžasné.“ Hneď ako sa prezliekol, nezabudol zavolať Veronike, že je v poriadku. Vyskúšal by si to aj ty ?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor kikoDátum 23. januára 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: