Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skutočný príbeh! Donáška pizze mu zmenila život!

Pizza mu zmenila zivot 1.png
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.upworthy.com
reklama:
reklama:

Sú chvíle, keď vás hlad doženie k vete: „táto donáška pizze mi zachráni život“. Neverili by ste ale, že pre niekoho sa to môže stať realitou. Doslova a do písmena tomuto mužovi zmenila život.

76-ročný Lee Haase býva sám v skromných podmienkach v starom karavane v Minnesote. Jedného dňa ho prekvapila nečakaná návšteva. Bola to donáška pizze, ktorú mu zrejme darovala neznáma dobrá duša.

76-ročný muž Lee Haase, ktorému pizza zmenila život.

Pizza mu zmenila zivot 4 1.jpg
www.upworthy.comFoto: www.upworthy.com

Angela Nguyen, ktorá mu pizzu doniesla, sa dala s mužom do reči. Ten jej porozprával svoj príbeh, ktorý naozaj chytí za srdce. Lee má ťažký život. Jeho syn zomrel pri tragickej nehode. Domov mu zničila búrka. V extrémnej chudobe zrazu žije v karavane, ktorý nemá žiadne teplo, tečúcu vodu a žiadne hygienické zázemie. A najviac znepokojujúce bolo to, že nevedel, ako prežije blížiace sa chladné zimné mesiace.

V týchto neuveriteľne skromných priestoroch karavanu žil Lee.

Pizza mu zmenila zivot 4 2.jpg
www.upworthy.comFoto: www.upworthy.com

Angela po príchode domov neváhala ani sekundu. Začala písať na stránku GoFundMe s nádejou, že možno komunita v tejto oblasti by chcela vedieť o takýchto ľuďoch a pomôcť, ak je to možné. “ Nepoznám tohto muža príliš dobre. Viem, že je to láskavý človek. Kto môže pomôcť, ďakujem. Ak je to možné, prosím, modlite sa za neho,“ opísala svoje dojmy Angela.

Odozva bola tak ohromujúca, že novým cieľom je vybudovať Leemu skutočný domov. Za jeden mesiac členovia komunity odpovedali nielen na jej žiadosť, ale stalo sa niečo viac. Okrem hmotných darov sa vyzbieralo pre muža viac ako 30 000 dolárov. Veria, že pomoc ešte týmto neskončila.

Suma vyzbieraná ľuďmi, ktorých mužov príbeh zaujal a nebol im ľahostajný.

Pizza mu zmenila zivot 2.jpg
www.upworthy.comFoto: www.upworthy.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 20. novembra 2015Zdroj www.upworthy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: