Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská herecká hviezda v koncoch: Prenasleduje ju fanatická fanúšička. Strach o deti…

Vlastina Svátková
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vlastina Svátková prežila peklo Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Poriadne peklo si prežila slovenská herečka žijúca v Prahe Vlastina Svátková. Tá totiž okúsila na vlastnej koži čo to je, keď sa na ňu zavesí fanatická fanúšička a pripraví jej nejedno nepríjemné prekvapenie. O svojom trápení sa rozhodla prehovoriť v najnovšom rozhovore pre Dennik N, v ktorom prezradila všetko, čím si musela kvôli istej Ivete zo Slovenska prejsť. 

Okrem toho, že sa do problémov kvôli fanúšičke dostala aj samotná herečka, krušné chvíle prišli aj počas jednej autogramiády, ktorú mala Svátková pár kilometrov za hranicami Slovenska. „Mala som autogramiádu pri Hodoníne, kde som bola so svojím trojročným synom, a ona mi napísala, že sa tam celý čas schovávala na záchode. A keď bola premiéra môjho filmu v Myjave a ja som tam bola s celou rodinou, zrazu som zistila, že sedí v rade vedľa mňa,“ povedala šokovaná herečka. Tú si môžu diváci pamätať z filmu Všetko alebo nič, ale aj seriálu Kukučka, kde sa objavila po boku Alexandra Bártu. Problémy herečky pritom trvajú už viac ako rok a prišlo dokonca aj na vyhrážky. Polícia pritom absolútne nekoná a vyhrážky Ivety podľa mužov zákona nie sú nebezpečené.

Všetko pritom začalo úplne nevinne, prvý kontakt prebehol cez sociálne siete. „Pochválila mi knižku s tým, že by raz chcela byť tam, kde som ja. Potom sa začala objavovať na verejných podujatiach, ktorých som sa zúčastnila. Napríklad prišla na autogramiády mojej knihy do Prahy, Brna či Olomouca. Nemala som s prenasledovaním žiadnu skúsenosť, a tak som v tom nič zlé nehľadala. Po autogramiáde prišla za mnou mladá žena a veľmi sa triasla, to sa jednoducho fanúšikom občas stáva. Bolo mi jej ľúto, upokojovala som ju, že sa ma báť nemusí, a objala som ju. A to bol ten problém. Tým sa to celé začalo,“ pokračuje v šokujúcej spovedi Svátková.

Iveta však priateľské gesto, kedy ju herečka objala, pochopila úplne inak. „Vysvetlila si to tak, že to znamená, že sme kamarátky a spriaznené duše a že je medzi nami vzťah. Začala mi písať na Instagram aj do správ. Ja som jej najskôr odpovedala, ale v jednej chvíli som si uvedomila, že mi to zaberá čoraz viac času. A namiesto toho, aby som bola s deťmi a s rodinou, venovala som sa tejto panej a jej problémom. Chcela som byť slušná, dobrá, milá. Vlastne som nevedela, že jej odpisovať nemusím, že sa o ňu nemusím starať. Chcela som byť ten dobrý človek a nedokázala som jej povedať, že je mi tá komunikácia s ňou nepríjemná a že ma to obťažuje,“ opísala chvíle, kedy sa stupňovala snaha o kontakt fanúšičky s herečkou.

Potom to však celé začalo byť naozaj ako z amerického filmu. „Začala z mojich fotografií, ktoré sú verejne dostupné, vytvárať koláže. Najskôr len nás dvoch, ale potom pridávala aj mojich synov. To mi veľmi prekážalo, ale stále som si hovorila, že to je súčasť života mediálne známej osoby a že to jednoducho musím vydržať,“ povedala na margo správania sa Ivety Svátková. Z fanúšičky nakoniec vypadlo, že trpí poruchou osobnosti. Vtedy jej odporučila aj Svátková, aby vyhľadala odbornú pomoc. Keď jej niekedy neodpísala, alebo nemala čas reagovať, začalo sa správanie Ivety vymykať kontrole. „A vtedy nastalo ozajstné peklo. Z milého dievčaťa sa zmenila na absolútne nenávistnú, túžiacu po pomste. Začala volať môjmu terapeutovi, klientom, do nadácie Anabell, s ktorou spolupracujem. Označovala ma verejne v príspevkoch, kde demonštratívne páchala samovraždy a hltala tabletky. Pod inými, ukradnutými identitami mi písala ako niekto iný. Kopírovala naše diskusie s tým, že som jej nepomohla a odmietla som ju, aj keď má také problémy. Volala mi v noci,“ prezradila šokujúce detaily Svátková. Ako nakoniec všetko dopadne je otázne. Predsalen, na políciu sa herečka zrejme spoliehať nemôže.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 12. februára 2020
reklama:
reklama:
reklama: