Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ivana Gottová prehovorila. Takéto má plány s maestrovým dedičstvom a jeho firmou…

Karel Gott s manželkou Ivanou
Foto: archív Karel Gott
reklama:
reklama:

Od nečakanej smrti Karla Gotta uplynie čoskoro pol roka a verejnosť sa o maestra zaujíma neustále. Jeho cédečká idú najmä u našich západných susedov doslova na dračku a všetci chcú vedieť, či jeho manželka plánuje spomienkové koncerty, či akékoľvek akcie spojené s menom najznámejšieho speváka v celom Česku aj Slovensku. Po dlhých týždňoch, kedy sa v médiách objavovali správy najmä o škandalóznom živote jeho dcéry Dominiky, sa teraz rozhodla prehovoriť samotná vdova po spevákovi.

Má plány, ktoré chce čoskoro predstaviť aj fanúšikom speváka. Ten zomrel 1. októbra po dlhej a zákernej chorobe, s ktorou svoj posledný boj vyhrať nedokázal. Teraz je jasné, že vdova Ivana Gottová rozhodne neplánuje jeho pamiatku zahodiť do koša a fanúšikovia sú vo vytržení. Tým odkáazala, že neplánuje zrušiť ani jeho oficiálny profil na sociálnej sieti Facebook. „Vážení a milí priaznivci môjho manžela Karla, denne od vás dostávam povzbudivé dopisy a emaily, za ktoré vám zo srdca ďakujem. Okrem iného sa mňa, ale aj našej agentúry Karel Gott Agency pýtate na projekty, ktoré chystáme. Z vašich reakcií som vycítila, že by ste mali záujem dozvedať sa naďalej o aktivitách spojených s našim milovaným Karlom. Preto som sa rozhodla obnoviť tento jeho profil, kde vám budeme prinášať zaujímavosti spojené s menom Karel Gott a jeho odkazom,“ napísala Gottová.

Status sa stal okamžite virálny a okomentovalo ho viac ako tisíc fanúšikov a má niekoľko stoviek zdieľaní. Doteraz pritom nebolo jasné, ako chce Ivana pokračovať s odkazom svojho slávneho manžela. Dištancovala sa aj chystaných spomienkových koncertov, ktoré mali byť na jeho počesť. Odmietala totiž, aby sa ktokoľvek bez jej súhlasu priživoval na mene Karel Gott. Teraz sa zdá, že má jasný plán. Najviac sú fanúšikovia niekoľkonásobného zlatého slávika zvedaví na dokument, ktorý vznikal v posledných rokoch jeho života. Ten natočila režisérka Oľga Malířová Špátová a v kinách sa objaví na jeseň tohto roka. O divácky záujem núdza nebude a pôjde zrejme o jeden z najväčších kinohitov roku 2020.

„V polovici septembra minulého roka (rok 2018 pozn. red.) mi volali Ivanka a Karel Gottovci a oslovili ma, či by som po desiatich rokoch opäť nenatočila s Karlom dokument o jeho živote. Neváhala som ani minútu! Nakrúcať s človekom, ktorý vydržal viac ako pol storočia na výslní českej kultúry vďaka svojmu výnimočnému speváckemu talentu, umeleckej pokore a nesmiernej pracovitosti, bola a je pre mňa veľká česť. Výzvu, aby som natočila celovečerný dokumentárny film o Karlovi Gottovi, ktorý svojím umením prinášal radosť už trom generáciám poslucháčov, som prijala ako záväzok voči tomuto legendárnemu spevákovi,“ povedala o chystanom filme režisérka. A podľa slov, ktoré Gottová adresovala fanúšikom to nebude jediný projekt a novinka, ktorá po smrti Karla Gotta vyjde.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 10. februára 2020
reklama:
reklama:
reklama: