Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ŠOKUJÚCA SPRÁVA! Zomrel herec Štefan Kožka († 66). Podľahol koronavírusu?

Štefan Kožka
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Štefan Kožka Foto: Plus JEDEN DEŇ
reklama:
reklama:

Šokujúca správa prišla ako blesk s čistého neba. Známy herec a predstaviteľ doktora zo seriálu Horná Dolná Štefan Kožka náhle zomrel. Príčiny úmrtia zatiaľ nie sú známe, no podľa viacerých zdrojov z hercovho okolia mal nielen problémy so srdcom, ale bol pozitívne testovaný na koronavírus. 

„Minulý týžden sa objavil v Divadle Nová scéna. Vyzeral veľmi zle, bol vychudnutý a sťažoval sa, že necíti dobre. Hovorilo sa, že je pozitívny na koronavírus,“ povedal pre portál čas.sk zdroj z hercovho okolia. Informácie o šokujúcej a nečakanej smrti obľúbeného herca prinieslol portál topky.sk. Nehybné telo Kožku mal nájsť jeho sused v dome, ktorý sa nachádza v maďarkej obci Rajka iba pár kilometrov za slovenskými hranicami. Tam posledné mesiace herec žil. Kožka sa v minulosti preslávil aj problémami v manželstve s herečkou Zuzanou Skopálovou. S tou sa rozviedol, herečka sa zatiaľ k smrti exmanžela nevyjadrila. Na smutnú správu reagovala aj jeho herecká kolegyňa zo seriálu. „Milý moj Števko, budeš nám veľmi chýbať. Prosím, odpočívaj tam hore v pokoji,“ napísala na Facebook Petra Polnišová. 

Štefan Kožka počas dlhoročnej kariéry stvárnil  stovky postáv v televíznych filmoch, seriáloch a divadelných hrách.
Slovenský filmový a divadelný herec Štefan Kožka sa narodil sa 11. augusta 1954 v Trenčíne ako najmladší z troch detí. Herecká profesia ho lákala už od základnej školy, kde chodil do dramatického súboru. Neskôr sa s rodičmi presťahoval do Bratislavy. Po skončení štúdia herectva na bratislavskej Vysokej škole múzických umení (VŠMU) sa v roku 1977 stal členom Divadla pre deti a mládež v Trnave. Počas jedenástich sezón vytvoril množstvo pozoruhodných postáv. Odtiaľ Štefan Kožka prešiel do Poetického súboru v Bratislave, ktorý sa neskôr zlúčil s divadlom Nová Scéna. Na divadelných doskách účinkoval v desiatkach inscenácii.

Ako režisér pracoval umelec na muzikáloch Hair (2003), Muzikálový sen (2011), Cigáni idú do neba (2012), Sláva (2013), Vyhadzovači (2013), alebo HairSpray (2014). Okrem pôsobenia v divadle Nová scéna účinkoval v mnohých televíznych a filmových projektoch. V seriáli Nepokojná láska si zahral už v roku 1975, účinkoval v Tisícročnej včele (1983), v šesť dielnom televíznom filme Alžbetin dvor (1986) či v muzikáli Fontána pre Zuzanu 2 (1993). K jeho ďalším filmom patria napríklad dráma Zurvalec (1993), Herodes a Herodias (1996), rozprávka Zlatý hlas (2004) alebo študentský film Otec (2009). V ostatných rokoch sa obsadzovaný herec objavil v populárnych seriáloch Záchranári (2003), Priateľky (2008), Odsúdené (2009), Ako som prežil (2009) a Pod povrchom (2012). Najaktuálnejším televíznym projektom Štefana Kožku je obľúbený seriál z vinárskeho prostredia Búrlivé víno (2012), v ktorom si zahral menšiu úlohu vinára zo spolku Vínečko. Hrá v seriáli Horná dolná, ktorý vysiela televízia Markíza.

SPRÁVU BUDEME AKTUALIZOVAŤ!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 14. decembra 2020
reklama:
reklama:
reklama: