Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šokujúce priznanie slovenskej tenistky: BULÍMIA!

Romana Tabaková bola nádejnou slovenskou tenistkou
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook Romana Tabak
reklama:
reklama:

Nepreslávili ju iba výkony na tenisovom kurte, ale účasť v reality šou Hľadá sa supermodelka, ktorú v minulosti vysielala televízia JOJ. Potom sa však tenistka Romana Tabaková rozhodla radšej ako modelingu opäť naplno venovať svojej láske – tenisu. A darilo sa jej natoľko, že to dotiahla takmer do prvej dvestovky svetového rebríčka. Potom však prišiel nečakaný pád, zdravotné problémy a koniec kariéry.

Krehká dievčina si toho prežila viac ako dosť. Teraz už nie je aktívnou hráčkou, má 28 rokov a rozhodla sa prehovoriť nielen o pozitívnej stránke hráčskej kariéry. Potom, ako prekonala boreliózu, totiž prišli ďalšie a ďalšie problémy. Vďaka tenisu však získala štipendium na univerzite v New Yorku. Sen každého ambiciózneho človeka, študovať v tomto meste si Tabaková vôbec neužívala. Na svojom kanáli na Youtube prehovorila o tom, ako ju sužovali problémy s príjimom protravy. „Nechcela som žiť, nechcela som pribrať, začala som mať problémy so stravou, emocionálne som sa začala prejedať, tým, že som nechcel pribrať, tak som to jedlo vyvrátila a trpela som dva roky bulímiou. Bolo to veľmi ťažké obdobie, ktoré trvalo možno aj dva a pol roka v kuse. Cítila som však v sebe plamienok, že to musí dopadnúť dobre,“ šokuje svojou otvorenoťou Tabaková.  o časoch, kedy v New Yorku začínala.

Potom však prišiel zlom. Semifinalistka juniorky Wimbledonu z roku 2008 našla vieru v Boha. Aspoň tak to opisuje v spomínanom videu. „Škola v New Yorku bola kresťansky založená a mávali sme tam 20 minútovú omšu, kde sme spievali a bolo to veľmi brané ľudsky. Ani som sa nesnažila tomu pochopiť, iba som si vypočula pesničky a išla som preč. Takto som v temnote žila veľmi dlho, až za mnou jedného dňa prišiel pastor a mi hovorí, či by som chcela byť súčasťou ich tímu v Indii na misijnom tripe. A keďže ma nič nebavilo, povedala som si, že aspoň pomôžem ľuďom. Prvýkrát som si tam prečítala bibliu,“ pokračovala Tabaková. Celé video nájdete aj pod týmto článkom, kde bývalá tenistka hovorí nielen o démonoch ako bola bulímia, ale najmä o tom, ako sa zaľúbila do Božieho slova a ako ju náboženstvo oslovilo.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: