Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Starý vojenský bunker BS-8 v Petržalke je miestom opradeným tajomnom. Čo tam našli lovci duchov?

Befunky collage11.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Bývalý vojenský bunker ležiaci neďaleko cintorína z obdobia prvej svetovej vojny je miestom, ktoré vraj dýcha zvláštnou atmosférou. To, či sa na tomto mieste dejú paranormálne javy sa rozhodli preskúmať hneď dve skupiny lovcov duchov. Tí svoju návštevu natočili a videá zavesili na YouTube. Čo našli v bývalom vojenskom bunkri v Petržalke?

Ako sa uvádza na stránke www.bunker.bs8.sk, pechotný zrub BS-8 „Hřbitov“ je najväčší a najsilnejšie vyzbrojený ťažký objekt v Bratislave. Slúžil na obranu strednej časti predmostia proti nemeckej armáde a je jedným z viacerých bunkrov, ktoré by ste aj dnes našli v Petržalke. Bunkre boli vybudované v tridsiatych rokoch minulého storočia ako reakcia na nastupujúci nacistický režim v Nemecku. Bunker BS-8 sa nachádza priamo pri cintoríne z prvej svetovej vojny a práve tomu mnohí pripisujú, že v jeho blízkosti sa cítia zvláštne, prípadne, že tam zažili niečo, čo si nevedia vysvetliť.

Horizon33_2017 3 3_12 7 29
www.youtube.com

Vojenský bunker nazývaný Hřbitov prilákal lovcov duchov z Ghost Evidence a tiež Slovak Ghost Hunters. Skupina Slovak Ghost Hunters chcela v bunkri nájsť neznámu entitu a objaviť tak dôkaz toho, že veci medzi nebom a zemou skutočne existujú. Po tom, ako vošli do bunkru, sa na nich vyvalil nepríjemný zápach a nevedeli určiť, z čoho môže pochádzať. Samozrejme, mohla to byť ich zatuchnutosť, však?

Po tom, ako otvorili bunker, tiež začuli čosi, čo pripomínalo ženský šepot, no okrem nich nebol v bunkri nikto iný.

To, či sa im tam podarilo niečo paranormálne zachytiť alebo nie, posúďte sami. Lovci duchov však tvrdia, že videli akési bledé nohy a komunikovali s dušami mŕtvych.

Druhá skupina lovcov duchov vystupujúca pod názvom Ghost Evidence sa stretla s dobrovoľníkom, ktorý sa stará o bunker, Miroslavom Košírerom. Ten pomáhal pri procese, počas ktorého sa z bunkrov stávalo múzeum. Čistil priestory od rôznych vecí a spolu s ďalšími kolegami si uvedomil, že Petržalka leží na krvavých poliach.

Hovorí sa, že sa po cintoríne prechádza generál rakúsko-uhorskej armády, ktorého posledným želaním bolo byť pochovaný so svojimi vojakmi. Rodina mu toto želanie splnila a pochovala ho na mieste, kde dnes stojí bunker BS-8. No a hovorí sa, že každú noc okolo polnoci generál vstane a prechádza sa po cintoríne.

Tu je video:

Či už na paranormálne aktivity veríte alebo nie, viacerí ľudia majú na takýchto miesta, kde leží množstvo mŕtvych a kde množstvo ľudí prišli o život, cítia niečo zvláštne…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 3. marca 2017Zdroj www.planetslovakia.sk © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: