Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stejk si vyskúšal, aké je to zostať zatvorený v rozhorúčenom aute

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 152933.bmp_.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Poznáme to všetci. Ohromné teplo rozhorúčeného auta, ktoré stojí niekedy aj celý deň na slnku. A to veľké dusno, keď doň na sadneme. No tento problém sa vyrieši do pár minút pustením klimatizácie alebo otvorením okna. Čo sa však s vami stane, ak sa toto celé udeje opačne?

Youtuber Stejk svojím nedávnym videom poukazuje na nebezpečnosť pobytu v uzavretom aute na slnku. Ako sa bohužiaľ stáva, v aute počas „odskočenia na nákup“ nechajú ľudia zavreté svoje domáce zvieratá alebo ešte horšie, svoje deti. Nedávny prípad v Brne len potvrdil túto skutočnosť, na našťastie sa vďaka zásahu okoloidúcich policajtov dievčatku uväznenému v aute nič vážne nestalo.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 151800.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Poďme už na samotné video. Uplynulo 5 minút odkedy sa Stejk dobrovoľne zavrel v aute stojacom na slnku. Teplota vonku bola 28,5 stupňa a v aute mu teplomer nameral už 35 stupňov. Po 15 minutách cítil Stejk ťažšie dýchanie bolesti hlavy a teplota mu v aute vyskočila už na hrozivých 45 stupňov. Len za 15 minút.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 153333.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com

Za 20 minút už teplota v aute vystúpala na hranicu 50 stupňov a po tomto čase už Stejk aj napriek dodržanému pytnému režimu ukončil svoj pokus. Demonštroval tým závažnosť podobných situácii, kde sa väčšinou ocitajú v aute deti alebo zvieratá, ktoré sa sami nedokážu dostať von. Samozrejme, že doma nič podobné neskúšajte a radšej rozšírme toto video čo najďalej, aby sa predišlo podobným problémom. Veľký palec hore pre Stejka.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 153009.bmp_.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 7. júna 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: