Stejk si vyskúšal, aké je to zostať zatvorený v rozhorúčenom aute

Zdieľať
Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 152933.bmp_.jpg

Poznáme to všetci. Ohromné teplo rozhorúčeného auta, ktoré stojí niekedy aj celý deň na slnku. A to veľké dusno, keď doň na sadneme. No tento problém sa vyrieši do pár minút pustením klimatizácie alebo otvorením okna. Čo sa však s vami stane, ak sa toto celé udeje opačne?

Youtuber Stejk svojím nedávnym videom poukazuje na nebezpečnosť pobytu v uzavretom aute na slnku. Ako sa bohužiaľ stáva, v aute počas „odskočenia na nákup“ nechajú ľudia zavreté svoje domáce zvieratá alebo ešte horšie, svoje deti. Nedávny prípad v Brne len potvrdil túto skutočnosť, na našťastie sa vďaka zásahu okoloidúcich policajtov dievčatku uväznenému v aute nič vážne nestalo.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 151800.bmp_.jpg

Poďme už na samotné video. Uplynulo 5 minút odkedy sa Stejk dobrovoľne zavrel v aute stojacom na slnku. Teplota vonku bola 28,5 stupňa a v aute mu teplomer nameral už 35 stupňov. Po 15 minutách cítil Stejk ťažšie dýchanie bolesti hlavy a teplota mu v aute vyskočila už na hrozivých 45 stupňov. Len za 15 minút.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 153333.bmp_.jpg

Za 20 minút už teplota v aute vystúpala na hranicu 50 stupňov a po tomto čase už Stejk aj napriek dodržanému pytnému režimu ukončil svoj pokus. Demonštroval tým závažnosť podobných situácii, kde sa väčšinou ocitajú v aute deti alebo zvieratá, ktoré sa sami nedokážu dostať von. Samozrejme, že doma nič podobné neskúšajte a radšej rozšírme toto video čo najďalej, aby sa predišlo podobným problémom. Veľký palec hore pre Stejka.

Zaznam na celu obrazovku 7. 6. 2018 153009.bmp_.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom