Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné príbehy pre všetkých, ktorí sa chcú báť 2. časť

City shadows and silhouettes
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Drž si odstup!

Žijem v malom meste v severozápadnom Pacifiku. Asi dva bloky od domu je most cez oceán. Je tam malá pláž a odohráva sa tu veľa zločinov. Občas tu nájdu nejaké telo, dochádza tu k sexuálnym útokom a podobne. Ako som raz vystúpila z autobusu kúsok od mostu, videla som troch dospievajúcich chlapcov ako idú cez ulicu smerom ku mne. Zamierila som smerom k budove, kde mám byt a teda som prešla cez cestu. Chlapci sa otočili a išli za mnou. Hneď som vedela, že to nie je dobré, že to je zvláštne. Zrýchlila som a zvolila si cestičku smerujúcu k pláži, aby som sa ich striasla. Mám 21 rokov a hoci chlapci boli možno šestnásťroční, boli traja a ja sama. Ulička, ktorú som si vybrala bola opustená, ale bolo tu svetlo a stále som sa pozerala cez plece dozadu a videla, ako sa odstup medzi nami zmenšuje. Samozrejme som si nemohla byť istá, čo chlapci chcú a či ma naozaj sledujú, kým som nepočula, ako jeden z nich povedal: „ Drž si odstup, inak si to všimne!“ Keď som zahla za roh, bežala som k plotu a skryla sa. Čakala som, kým zistia, že ma stratili a odídu. Napísala som priateľovi správu, že ma sledujú a on hneď napísal, že skončí v práci skôr a príde pre mňa. Ako chlapci prechádzali kúsok odo mňa, zbadala som, že stredný, najvyšší a asi aj najstarší, má v ruke nôž. Počula som, ako sa dohadujú, kde som ušla a odchádzajú. Čoskoro pre mňa prišiel priateľ. Som rada, že môj úkryt neobjavili.

City shadows and silhouettes
www.thinkstockphotos.com

Skontroluj postele

Tento zážitok sa stal mojej matke, keď bola mladá. Pracovala v miestnej krčme plnej rybárov. Poznala väčšinu zákazníkov, ktorí sem chodili piť alebo jesť. Medzi tých neznámych patrili ľudia z mesta, ktorí boli zvláštni. Raz prišiel jeden chlapec, ktorého mama poznala z rôznych párty, otravoval ju v práci, chcel sa veľmi rozprávať, ale mama sa vždy ospravedlnila, že má veľa práce. Raz okolo polnoci prišla do domu, kde bývali s ďalšími miestnymi. Išla do sprchy a keď sa vracala, dvere na jej spálni boli otvorené. Nestávalo sa to, ona zatvárala a nikto zo spolubývajúcich jej tam nechodil. Všetci ale spali, tak to zvalila na prievan a išla si sadnúť na posteľ a nachystať sa na spánok. Mala však zvláštny pocit, ktorý mi nevedela vysvetliť, že niečo nie je správne. Netuší prečo, ale pozrela sa pod posteľ. Ležal tam chlapec z baru, ktorý ju musel sledovať až domov. Ležal tam bez pohnutia, ani nedýchal, až si mama myslela, že je mŕtvy. Išla vedľa zobudiť spolubývajúceho s tým, že má pod posteľou mŕtveho chlapca. Keď spolubývajúci vošiel do izby, zbadal chlapca, ako skúša oknom utiecť. Chlapec ušiel, tak zavolali políciu. Tá ho chytila na druhý deň. Mama má dodnes z toho zvláštny pocit.

To nie je môj otec

Myslím, že to bolo okolo roku 2000 a mal som 8 alebo 9 rokov, keď som žil v Scottsdale v Arizone. Za našou domovou zástavbou bol obrovský park, kde som často chodil, aby som si ako nový v meste našiel kamarátov, s ktorými sa budem hrať. Po čase som naozaj stretol zopár detí, ktorých by som mohol nazvať kamarátmi. Jeden víkend som po rozprávkach vyšiel z domu a išiel do parku. Zrazu na mňa začal vykrikovať z auta nejaký alkoholik. Nevšímal som si ho a hral som sa ďalej. Muž vystúpil z auta a začal ma naháňať. Bol som malý, veľa som sa s kamarátmi naháňal, takže nebol pre mňa problém ujsť mu. Ale bál som sa a tak keď som v diaľke zbadal ženu s deťmi, rozbehol som sa čo najrýchlejšie k nej. Muž spomalil, aby sa vyhol podozreniu a tiež sa vybral smerom k žene. Povedal jej, že je môj otec a že mám domáce väzenie a nemám byť vonku. Ja som žene rýchlo vysvetlil, že som muža nikdy nevidel a doteraz ma naháňal a chcel ma uniesť. Žena sa našťastie postavila na moju stranu a povedala mužovi, aby odišiel. Poslúchol. Ja som ešte chvíľu ostal pri nej a potom bežal domov. Keby nebolo jej, možno by som tu dnes už nebol ani ja.

Single Person Walking on Street in the Dark Night
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 29. júna 2017
reklama:
reklama:
reklama: