Izolácia ostrovov z nich robí perfektné miesta pre zlé až strašidelné udalosti. Od stroskotaných lodí cez kanibalizmus až po testovanie jadrových zbraní sú tak „opustené“ ostrovy miestami plných nočných môr.
Nukleárny ostrov
Koralový atol Enewetak je úchvatný prsteň tropických ostrovov v Tichom Oceáne. Pred II. svetovou vojnou tu bolo ostrovov viac ako v súčasnosti. Všetko pôvodné obyvateľstvo bolo z ostrovov vysťahované, aby vláda USA mohla premeniť prstenec rajských ostrovov na jadrovú skúšobnú plochu. Po prvých jadrových testoch v roku 1946 na atole Bikini, boli všetci z atolu Enewetak presťahovaní do atolu Ujelang. Operácia Sandstone začala v roku 1948 a počas nasledujúceho desaťročia bolo na ostrovoch odpálených celkom 43 jadrových zbraní. Jedna z nich, 500x väčšia ako bomba, ktorá dopadla na Hirošimu, mala kódové označenie Ivy Mike a úplne zničila ostrov Elugelab. Neostalo tu vôbec nič, okrem kilometrového krátera. Tá istá explózia vytvorila aj dva nové izotopy plutónia a vyústila do objavu dvoch nových ťažkých prvkov. Zanechala tiež okolité ostrovy a ich vody vysoko kontaminované a neobývateľné. Obyvatelia sa na ostrovy vrátili na začiatku 70. rokov, avšak prebehlo mnoho výskumov, či nie sú postihnutí kontamináciou.
Kolónia pre malomocných
Krásny ostrov Sorok pri pobreží Južnej Kórey skrýva okrem nádherných pláží aj temnú minulosť. Ostrov Sorok bol viac ako 100 rokov kolóniou pre malomocných pod japonským vedením. Keď sa ostrov dostal do rúk Kórejčanov, situácia sa nezlepšila a osoby na ostrove boli nútené do dlhých dní plných ťažkej fyzickej práce a bitiek. Osoby boli skôr pracujúcimi otrokmi ako pacientmi. Niektorí malomocní boli dokonca bez akejkoľvek liečby, pretože lekári chceli skúmať prirodzený vývoj choroby. Niektorí boli sterilizovaní a tí, ktorí sa mohli vziať a mať deti, boli nútení detí sa vzdať a poslať ich na pevninu. Našli sa aj ženy, ktorých tehotenstvá neboli schválené a tak museli podstúpiť potrat. Ostrov mali na starosti viacerí dozorcovia, ale len o jednom z nich sa hovorilo, že je milý a láskavý. Iný donútil ľudí každé ráno pokloniť sa jeho vlastnej soche a až potom im dovolil najesť sa. Tento tyranský dozorca bol v roku 1942 dobodaný na smrť a jeho vrah bol popravený. V súčasnosti je ostrov spojený s pevninou mostom, ale stále sú osoby, ktoré žijú na ostrove stigmatizované. AJ keď boli z choroby vyliečení, mnohí ostali znetvorení vďaka chorobe a aj zanedbávaniu liečby.