Strašidelný príbeh: Kľúčová dierka

Zdieľať

Neznámy muž sa ubytoval v jednom hoteli, kde mu boli dané jasné inštrukcie – nikdy sa nepozrieť do kľúčovej dierky jednej izby. Muž tento zákaz však porušil.

Prišiel som si na pár dní oddýchnuť do cudzieho mesta. Ubytoval som sa v jednom peknom hoteli blízko centra. Recepčná mi dala kľúč od mojej izby a k nemu pridala aj varovanie: Na poschodí, kde budem ubytovaný, je izba bez čísla. Je zamknutá a nikto do nej nesmie vojsť, ani klopať na dvere.

Neviem o čo išlo, ale išiel som radšej rovno do svojej izby a potom do postele. No nemohol som sa zbaviť myšlienok o tajomnej izbe. Čo sa v nej skrývalo?

https://www.tripsavvy.com/ways-to-secure-your-hotel-room-3260236

Na ďalšie ráno som vstal, stále plný zvedavosti. Rozhodol som sa izbu bez čísla preskúmať. Našiel som ju ľahko, na mojom poschodí bola len jedna neoznačená izba. Skúsil som stlačiť kľučku, no bolo zamknuté. Možností mi teda moc neostávalo, tak som aspoň skúsil nazrieť dnu cez kľúčovú dierku. Priložil som oko k diere a vtedy mi do neho navial studený vzduch. V ďalekom rohu izby som uvidel ženu, bielu ako stena. Dokonca aj jej vlasy boli biele ako sneh. Bola mi otočená chrbtom a za celý čas, čo som ju sledoval, sa ani raz nepohla. Takmer som zaklopal na dvere, no inštinkt mi napovedal, že mám radšej potichu odísť.

Vydal som sa teda na prechádzku do mesta, no keď som vyšiel z budovy hotela, tak som zistil, že som si na izbe zabudol mobil. Rýchlo som pre neho zbehol. Nedalo mi však nepozrieť sa do záhadnej izby so ženou ešte raz. Opäť som nakukol do kľúčovej dierky, no nič som nevidel. Nič, okrem všadeprítomnej červenej farby. Žena asi zistila, že som ju sledoval a tak sa rozhodla kľúčovú dierku niečím zakryť.

https://www.youtube.com/watch?v=A0m7WSrO5s8

Po tomto ma zvedavosť začala zožierať ešte viac, tak som skúsil opýtať recepčnej, kto býva v neočíslovanej izbe. S povzdychom mi povedala: „Keď už ste sa očividne snažili dostať a nazrieť do izby, tak vám môžem povedať celý príbeh. Pred rokmi sa v izbe ubytoval manželský pár. Jednu noc muž zavraždil svoju ženu z neznámeho dôvodu. Jej telo odniesli a izbu vyčistili, no jej duch naďalej prebýva v izbe. Žena bola celkom obyčajná, až na jej výzor. Jej telo bolo celé biele, až na jej oči. Tie boli sfarbené do červena.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom