Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tajomné hroby pod vodou 2. časť. Močiar, ktorý odhalil masový hrob vyše 1000 bojovníkov

Halloween concept with scary silhouette dead tree and spooky crosses
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com Graves/f=CPIHVX/p=6/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

Vraky lodí, rituálne obetovanie, pohrebné rituály, nehody a povodne vytvorili vodné hroby. Vďaka vhodným podmienkam ostali ležať neporušené tisícky rokov. Tieto vodné hroby umožňujú pohľad do minulosti a tvoria nové záhady súčasnosti. Je možné, že tu je oveľa viac skrytých tajomstiev, ako si len vieme predstaviť.

ALKEN ENGE

Archeologický výskum v dánskom Alken Enge močiari odhalil masový hrob cez 1000 bojovníkov zabitých v boji pred 2000 rokmi. Všetci mali od 13 do 45 rokov a ich kosti ukazovali, že boli zabití sekerami a mečmi, ktoré im spôsobili rany a smrť. Mohli byť pritom zabití ďaleko od pohrebiska, pretože odtlačky zubov na kostiach hovoria, že pozostatky vojakov dlho ležali bez pohybu a lákali k sebe divokú mäsožravú zver. Vlastne to vyzerá, ako keby ich nechali zhniť na bojovom poli. Pritom archeológovia preskúmali len 90 metrov štvorcových z celkových 3600 metrov štvorcových náleziska. Veľa teórií hovorí o tom, že pozostatky mali prezentovať porazenú armádu ako obetu neznámemu bohu. Pôvod vojakov a ani to, ako sa dostali do vody nie je známe.

http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-skulls-and-bones/126887525/popup?sq=skull/f=CPIHVX/p=4/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

ATLIT YAM

V roku 2008 vodní archeológovia prehľadávali potopené ruiny neolitického Atlit Yam, keď objavili najstaršie známe obete tuberkulózy. Kostry patrili žene a jej bábätku. Kosti bábätka a ich zdeformovanosť ukazujú, že matka zomrela krátko po pôrode. Analýza DNA jednoznačne ukázala prítomnosť Mycobacterium tuberculosis. Lokalizovaná 8 až 12 metrov pod pobrežím Stredozemného mora pri Haifa v Izraeli, Atlit Yam ostáva záhadou. Hrob sa datuje do siedmeho storočia pred naším letopočtom. Miesto zahŕňa steny, areály s chodníčkami a polkruhovú štruktúru so siedmimi monolitmi naaranžovaných do kruhu okolo niečoho, čo kedysi bolo prameňom čerstvej vody. Nikto nevie, čo spôsobilo, že sa miesto potopilo do mora. Vulkanická erupcia Etny pred 8500 rokmi mohla spôsobiť 40-metrovú vlnu tsunami schopnú zaplaviť pobrežné mestá do hodiny od výbuchu. Avšak spomínané monolity stále stoja, čo naznačuje pomalé zdvíhanie morskej hladiny.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Atlit-Yam,_Ritual_structure_made_of_stones,_restoration.JPG
commons.wikimedia.org

PARIYAR

V roku 2015 indické médiá priniesli správu o tom, že bolo objavených 80 tiel v rieke Ganga počas menej ako týždňa. Dedinčania v Pariyar objavili telá po tom, ako sa dobytok a psy v oblasti začali správať inak. Vyšetrovanie odhalilo, že nejde o žiadne žartíky, ako sa najskôr predpokladalo. Tieto telá, pričom mnohé patrili deťom, boli uložené do Gangy pri tradičnom vodnom pohrebe a objavili sa, keď sa zmenila hladina rieky. Telá boli v silnom stave rozkladu, čo ukazovalo na to, že boli vo vode uložené veľmi dlhý čas. Pracovníci, ktorí boli k prípadu zavolaní, sa odmietli dotýkať strašných a nechutných pozostatkov tiel. Vodné pohreby sú v Indii ilegálne, ale hinduizmus ich povoľuje. Dievčatá z nižšej vrstvy nemôžu byť spopolnené, ale vodný pohreb garantuje, že slúžky budú znovuzrodené do rovnakej rodiny. Ganga je obľúbeným pohrebiskom pre chudobné rodiny.

http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-mama-ganga-in-the-morning-varanasi-india/614250504/popup?sq=ganga/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 15. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: