Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tajomné hroby pod vodou 1. časť. Čo všetko skrývajú jazerá?

Silhouette of cross overlooking ocean at dusk
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com Graves/f=CPIHVX/p=4/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

Vraky lodí, rituálne obetovanie, pohrebné rituály, nehody a povodne vytvorili vodné hroby. Vďaka vhodným podmienkam ostali ležať neporušené tisícky rokov. Tieto vodné hroby umožňujú pohľad do minulosti a tvoria nové záhady súčasnosti. Je možné, že tu je oveľa viac skrytých tajomstiev, ako si len vieme predstaviť.

ROOPKUND LAKE

Toto jazero je 5000 metrov nad hladinou mora v Himalájach v Indii. Na jeden mesiac počas leta sa zamrznuté jazero roztopí a odhalí stovky ľudských kostier. Prvýkrát bol tento jav zaznamenaný v 19.storočí, neskôr bol vodný cintorín objavený v roku 1942. Predpokladalo sa, že sú to telá japonských vojakov, ale čoskoro sa ukázalo, že kostry sú omnoho staršie. Podľa rádiouhlíkovej metódy sa datujú do roku 850 nášho letopočtu. Niektorí predpokladajú, že ľudia zomreli pri lavíne. Iní hovoria o rituálnej samovražde, či brutálnom nepriateľskom napadnutí. Výskum v roku 2013 ukázal, že to vyzerá, že majitelia kostier zomreli v búrke. Všetci mali rany len v hornej časti tela- ani rana, zranenie, zlomenia nižšie od pliec, čo znamená, že teórie o lavíne, či vojne boli vylúčené. V jazere sa nachádza toľko zvyškov ľudských tiel, že jazero oprávnene dostalo názov Skeleton lake.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Roopkund_Lake.jpg
commons.wikimedia.org

TOMB OF THE SUNKEN SKULLS

V roku 2009 archeológovia preskúmavali prehistorické jazero vo Švédsku, keď odkryli Hrobku potopených lebiek. Hrobka obsahovala zbierku 8000 rokov starých lebiek napichnutých na koly. Výskumníci objavili lebky a fragmenty z 11 osôb, medzi ktorými boli muži, ženy a aj deti. Dve lebky boli ešte stále napichnuté na koloch a pri ostatných sú náznaky, že kedysi tiež boli napichnuté. Hrobka bola vybudovaná na dne plytkého jazera. Archeológovia tiež objavili úlomky ľudských kostí, zvyšky zvierat, nástroje, kamene. Mnohé teórie uvažovali nad významom tejto mystickej hrobky. Niektorí vedci predpokladajú, že napichnuté hlavy boli trofeje zo zabitých nepriateľov. Iní veria, že jazero bolo ako druhotné pohrebisko. Pozostatky boli najskôr dekompozované, potom vykopané a nakoniec uložené v jazernom hrobe.

http://www.thinkstockphotos.com/search/# SKULLS/f=CPIHVX/p=3/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com SKULLS/f=CPIHVX/p=3/s=DynamicRank

HOYO NEGRO

Potápači objavili najstaršie pozostatky domorodých Američanov v podvodnej jaskyni v Mexiku známej ako Hoyo Negro alebo Čierna diera. 12000 ročné pozostatky patria mladej žene, ktorú vedci nazvali Naia. Naia padala 30 metrov do dnešnej podvodnej jaskyne, ktorá v dobe jej smrti nebola plná vody. Voda sa tam objavila pred 10000 až 4000 rokmi, zaplavila Čiernu dieru a pomohla uchovať jej ostatky. Antropológovia dlho hovorili o tom, že skorí obyvatelia Ameriky pripomínali Afričanov, domorodých Austrálčanov a indogénnych ľudí z Južného Pacifiku viac ako moderní domorodí Američania. S rovnou tvárou, veľkými očami, vysokým čelom, plochým nosom je Naia príkladom tejto starovekej morfológie. Ale genetické testy odhalili, že Naia má materskú DNA zhodnú s modernými domorodými Američanmi. To je prvý genetický test vykonaný na staroveko vyzerajúcom Američanovi.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#Divers /f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com /f=CPIHVX/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 12. novembra 2016
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: