Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tak toto je vážne nezvyčajný bodypainting! Takto vyzerajú vírusy!

pokus01
18
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Medzinárodný inštitút očkovania v spolupráci s jedným umelcom z kórejského Soulu prišla s kampaňou Smrteľná krása. Na pekných ľuďoch ukazuje vírusy, ktoré spôsobujú najviac úmrtí na svete… Práve takto upozorňuje na ich existenciu a snaží sa zvýšiť všeobecné povedomie o chorobách, ktoré vyvolávajú.

1. Rotavírus

Rota znamená po latinsky koleso, čo môžeš vidieť aj na tejto kočke. Tento vírus však spôsobuje u detí od 6 mesiacov do piatich rokov potiaže v bruškách. A okrem toho ešte silno zvracajú a majú hnačky. Proste nič príjemné.

16

15

2. Šigelóza

Tento neznámy pojem sa dá ľahko nahradiť oveľa známejšou dyzentériou alebo úplavicou. Ako napovedá posledný názov, postihnú ťa pri ňom nenormálne hnačky. Je chorobou hrubého čreva a je vyvolaná nepohyblivými tyčinkami z rodu Šigela. Takto odporne vyzerajú:

14

13

3. Japonská encefalitída

… je infekčné ochorenie mozgu. Stačí to? Vyskytuje sa najmä v oblasti juho-východnej Ázie a prenáša sa komármi…

12

11

4. Hepatidída E

Žltačkové vírusové ochorenie je prenosné hlavne fekálno-orálnou cestou, ale dostať ju môžete aj z pokazenej vody. Vírus potom napadne pečeň a choroba môže viesť až k zlyhaniu tohto životne dôležitého orgánu.

10

9

5. Horúčka Dengue

Názov pochádza zo španielčiny a opisuje nezvyčajné držanie tela, ktoré postihnutý má. Často vyústi do ťažkého vnútorného krvácania (napríklad do mozgu)

8

7

6. Cholera

Tento pán s farebnou maľbou predstavuje choleru, nebezpečnú hnačkovú infekčnú chorobu. Najviac ohrozené sú deti, ktoré majú menej ako 5 rokov. Vírus sa často nachádza vo vode a choroba sa prenáša aj z človeka na človeka.

6

5

7. Ebola

O tejto chorobe sa v poslednej dobe dosť rozpráva, tak ti ju v skratke predstavíme. Prejavuje sa vysokými horúčkami a početnými krvácaniami v tele. Mortalita je v prípade eboly vysoká. Vyliečenia sa nedočká až 90% chorých…

4

3

8. Brušný týfus

Vravíš si, že tá baba na obrázku je brutálne sexi? Nuž, na tele má ale namaľovaný vírus brušného týfusu. Pri akútnej forme dostaneš prudký zápal, horúčky, a s príznakmi zlyhania srdcovo-cievneho systému zomrieš.

1

2

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 11. februára 2015Zdroj BoredPanda.com, ivi.int, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., facebook.com, ivi.int
reklama:
reklama:
reklama: