Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takéto desivé boli inšpirácie režisérov na ich hororové filmy

Crime scene investigation, Bloody knife and victim's shoes with criminal markers on ground
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Väčšina filmárov, ktorí sa podieľali na filmoch v tomto zozname, bola dvojnásobne kreatívna. Nielenže filmy režírovali, ale aj napísali. Práve tak zabezpečili to, že filmy budú natočené presne tak, ako si ich predstavili v hlave. Ich predstavy sa však inšpirovali skutočnými vraždami, ničivými chorobami, desivými historickými udalosťami či vlastnou skúsenosťou.

Manson a besnota

Film Davida Durstona z roku 1970 „I drink your blood“ zobrazuje členov zlého kultu hippie satanistov, ktorí berú LSD a uctievajú diabla. Keď ich jeden obyvateľ malého izolovaného mesta, pri ktorom si založili tábor, obviní, že znásilnili jeho vnučku, nadrogujú ho. Vnuk tohto muža sa chce satanistom pomstiť tak, že ich nakazí chorobou od divého psa. Čoskoro sa besní satanisti s penou v ústach dostanú do mesta a zabíjajú ľudí. Nákaza sa od nich rozšíri ďalej. Durston sa inšpiroval dvoma skutočnými udalosťami. Vraždami Charlesa Mansona a epidémiou besnoty v Iráne.

Crime scene indoors with traces of blood, handgun pistol and bullets
www.thinkstockphotos.com

Kambodža

Režiséra Wesa Cravena inšpiroval článok z Los Angeles Times o rodine, ktorá sa z kambodžských vražedných polí dostala živá a ušla do Ameriky, aby natočil svoj kultový horor z roku 1984- Nočná mora z Elm street. Podľa článku sa rodina presťahovala do Spojených štátov, ale ich syn bol prenasledovaný utrpením. Bál sa, že ho monštrum z jeho nočných mor chytí, a tak sa vyhýbal niekoľko nocí spánku. Jeho rodičia si nakoniec mysleli, že ho táto kríza prešla, až kým ho nezačuli z izby kričať. Keď vbehli do izby, našli ho mŕtveho na posteli.

Vreskot

Film Wesa Cravena z roku 1996 Vreskot inšpiroval režiséra Nicka Simona, aby v roku 2015 natočil film Dievča na fotografiách. V malom meste sú mladí ľudia strašení bandou psychopatických vrahov, ktorí ich trápia a zabíjajú. Colleen je pokladníčka v supermarkete, ktorá začne dostávať fotky obetí násilia. Polícia fotky odmieta riešiť, pretože to môže byť žart a k žiadnemu trestnému činu nedošlo. Do mesta prichádza aj fotograf Peter, ktorý medzi fotkami plnými krvi a svojimi fotkami vidí podobnosť. Colleen sa k nemu a jeho partii pripojí v nádeji, že jej pomôžu odhaliť pôvod fotografií. Počas párty sú napadnutí vrahmi.

The dead woman's body. Focus on hand
www.thinkstockphotos.com

Osobná skúsenosť a Psycho

Brian De Palma natočil v roku 1980 triler Dressed to Kill inšpirovaný vlastným zážitkom. Vo filme mladý fotograf sleduje zločina a odfotí ho. To kedysi v mladosti urobil aj on- so svojim otcom. Tento film je tiež inšpirovaný aj hororom Alfreda Hitchcocka z roku 1960 Psycho. Oba filmy začínajú a vyzerá to, že hlavnou postavou bude žena, avšak tá je čoskoro zavraždená a potom sa už filmy orientujú na skutočnú hlavnú postavu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 31. júla 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: