Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto vyzerajú väznice v rôznych kútoch sveta

Befunky collage 11.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Za mrežami sa ocitá stále viac ľudí. Podľa Inštitútu pre výskum v oblasti trestnej politiky je viac ako 10,35 milióna osôb zadržaných v trestných zariadeniach po celom svete.

V porovnaní s rokom 2000 vzrástol celkový počet žien vo väzniciach približne o 50%, zatiaľ čo počet mužov vzrástol o približne 18%. Avšak počet obyvateľov väzníc sa po celom svete značne líši. Napríklad, Spojené štáty majú 698 väzňov na každých 100-tisíc občanov, zatiaľ čo Dánsko má 61.

Vazen.jpg
Foto: www.imgur.com

A sú tu aj ďalšie rozdiely. Väzeň na jednom mieste môže mať prístup k hudobným nástrojom či videohrám, inde však maximálne k rolke toaletného papiera.

Vaznica2.jpg
www.youtube.com

Rôzne krajiny zaobchádzajú so svojimi zločincami inak a tieto rozdiely sú obrovské. Väznice, ktoré uvidíte nižšie sa líšia hlavne v bezpečnosti a samozrejme vybavením. Mohlo by to byť spôsobené ekonomickými dôvodmi alebo spôsobom, akým si spoločnosti určujú svoju životnú úroveň.

Vaznica3.jpg
Foto: www.imgur.com

Pozrite si aj ďalšie krajiny a podmienky, v akých tam žijú väzni!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 17. júla 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: