Táto krásna žena rúca všetky predsudky. Aj takto môže vyzerať modelka.

Zdieľať
Ta.jpg

Zoznámte sa s modelkou, ktorá bojuje za to, aby sa svet modelingu nedelil na modelky a plus size modelky. Táto nálepka ju totiž sprevádza počas celej modelingovej kariéry. Austrálčanka Stefania Ferrario sa postavila do čela hnutia #DropThePlus a neúnavne bojuje za zbúranie stereotypov panujúcich okolo ženskej krásy.

Celé hnutie odštartovala 23-ročná Stefania pred rokom, kedy na svojom Instagrame zverejnila fotku, na ktorej má ma bruchu napísané slová „I am a model“, teda „Som modelka.“

Stefania, ktorá predvádza predovšetkým spodnú bielizeň, má krásne plné krivky a jej postava nie je ani tučná ani chudá, no jednoducho by sme ju nazvali ženskou.

Hnutie #DropThePlus upozorňuje ľudí na to, aby neboli posadnutí štíhlosťou a aby sa naučili prijať to, že ženy majú rôzne telesné tvary a to, že nemajú konfekčnú veľkosť 34 alebo 36, im na kráse vôbec neuberá.

„Do svojich osemnástich rokov som bola posadnutá túžbou po dokonalom tele. Chcela som byť veľmi štíhla a opálená. Striedavo som chudla a zase priberala,“ povedala modelka pre denník The Sun.

Potom sa v nej však niečo zlomilo a naučila sa mať rada svoje telo také, aké je. A to je správne…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom